Pereiti į pagrindinį turinį

Išaiškinta PVM sukčiautojų organizuota grupė pinigus slėpė bunkeryje

2013-10-21 10:56 diena.lt inf.
Asociatyvi muitinės nuotr.
Turinys

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai ir Vilniaus apygardos prokuratūra demaskavo pridėtinės vertės mokesčių sukčiautojų nusikalstamą organizuotą grupę, kurią sudarė 21 asmuo. Įtariama, kad vykdant prekybą buitine technika buvo nusikalstamai išvengta sumokėti daugiau kaip 5 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio į valstybės biudžetą. Pirminiais duomenimis, nusikalstamai veiklai vykdyti ir jai slėpti buvo naudojamos 27 Lietuvoje ir 9 užsienyje registruotos įmonės. Organizuotos grupės valdomos įmonės buvo naudojamos neteisėtai veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje.

Per kelias praėjusios savaitės dienas FNTT, realizuodama turimą informaciją apie organizuotą nusikalstamą grupę, atliko daugiau nei 40 kratų ir sulaikė 21 jos narį. Jiems pareikšti įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo, neteisėtos juridinio asmens veiklos, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo. 

FNTT tyrėjai, atlikdami kratas įtariamųjų namuose ir nusikalstamai veiklai vykdyti naudojamose patalpose, aptiko bunkerį, kuriame buvo slėpta daugiau kaip 0,5 mln. Lt grynųjų pinigų, kaip manoma, įgytų iš nusikalstamos veiklos, taip pat nusikalstamai veiklai vykdyti skirti įmonių bei asmenų parašai ir antspaudai, lengvatinio apmokestinimo įmonių dokumentai, antspaudai ir kiti daiktai, kurie buvo reikalingi nusikalstamai veiklai vykdyti.

Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymais suimti du pagrindinius nusikalstamos grupės organizatorius, tačiau teismas patenkino tik vieną prašymą ir vienam iš įtariamųjų paskyrė 1 mėnesio suėmimą, o kitas įtariamasis buvo paleistas. Likusiems išaiškintos organizuotos grupės nariams pritaikytos kitos kardomosios priemonės.

Galimam civiliniam ieškiniui užtikrinti įtariamųjų turtui apribota teisė į daugiau kaip 1 milijono litų vertės nuosavybę.