Quantcast

Į Baltarusiją pasprukęs vyras, nuteistas Lietuvoje

Antradienį Vilniaus 1-os apylinkės teismas 44 metų Vasilijų Korobeiką už pasipriešinimą policijos pareigūnams nuteisė dvejiems metams nelaisvės. Šis nuosprendis buvo paskelbtas kaltinamajam nedalyvaujant – Baltarusijoje gyvenantis vyras atsisakė atvykti į Lietuvoje vykusius teismo posėdžius.

V.Korobeikos nemalonumai su policija prasidėjo 1998 metų gruodžio 29-ąją Vilniuje. Turėdami duomenų, kad įtariamasis gali būti susijęs su tuo metu sostinėje veikusia automobilių vagių gauja, policijos pareigūnai bandė sulaikyti jo vairuojamą automobilį. Vyras pareigūno reikalavimui nepakluso, jis įjungė atbulinę pavarą, pradėjo važiuoti ir partrenkė policijos jaunesnįjį inspektorių V.S.  Šis nukritęs, susitrenkė galvą. Medikai jam diagnozavo galvos smegenų sukrėtimą.

Dar kartą V.Korobeiką sulaikyti buvo bandoma 1999 metų gegužės 25 dieną.Tąkart sostinėje buvo surengta pasala, tačiau vyras, pamatęs neperšaunamomis liemenėmis su užrašu „Policija“ vilkinčius pareigūnus, ne tik, kad nesustojo, bet padidino greitį ir bandė „taranuoti“ ant šaligatvio stovinčius pareigūnus. Šie spėjo pasitraukti nuo dideliu greičiu lekiančio automobilio, tris kartus iššovė į automobilio ratus, bet bėglio sustabdyti nepavyko.

V.Korobeikos baudžiamoji byla dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ir fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo į teismą buvo perduota dar 1999 metų rudenį, tačiau kaltinamasis teisme nnepasirodė. Spalio 8 dieną buvo paskelbta V.Korobeikos paieška ir kartu skirta kardomoji priemonė – suėmimas. Devynis metus apie kaltinamąjį pareigūnai neturėjo jokių žinių.

Tik 2008-ųjų metų pradžioje buvo nustatyta, kad jis gyvena Baltarusijos Respublikoje.

Tų pačių metų gegužės 16 dieną Generalinė prokuratūra kreipėsi į Baltarusijos prokuratūrą su prašymu išduoti įtariamąjį Lietuvai. Baltarusiai šio prašymo netenkino. Gruodžio 10-ąją gautas atsakymas, kad šis asmuo negali būti išduotas Lietuvai.

2009 metų balandžio 22 dieną, tarpininkaujant Baltarusijos pareigūnams, buvo įteiktas teismo šaukimas atvykti į Vilniuje vyksiantį teismo posėdį. Tačiau V.Korobeika ant šaukimo parašė, jog į Lietuvą nevyks, nes čia gresia pavojus jo gyvybei.

Nors teismas ir skyrė vyrui 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jam kalėti nereikės - pritaikius amnestiją, jis nuo bausmės atleistas.


Šiame straipsnyje: nusikaltimai vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių