Quantcast

Dirigentas S. Sondeckis – reanimacijoje (prezidentė ir premjeras linki sveikatos)

  • Teksto dydis:

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dirigentas Saulius Sondeckis, išauginęs ne vieną garsų Lietuvos muzikantą, penktadienį švenčia 85 metų jubiliejų. Deja, maestro gerbėjai negalės jo pasveikinti, kadangi muzikantas jau savaitę laiko guli reanimacijoje, skelbia delfi.lt.

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė teigė esą jį šiandien planuota sveikinti.

Pašnekovė priminė, kad spalio 25 d. planuotas didžiulis koncertas, kurį pats S. Sondeckis vadino paskutiniu. 

Paklausta, kokios sveikatos problemos užklupo dirigentą, pašnekovė teigė galinti pacituoti tik jo žmonos žodžius: „Kai toks amžius, viskas yra“.

Valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė sveikinime dirigentui palinkėjo stiprios sveikatos.

„Esate visame pasaulyje pripažintas dirigentas, žengęs į ryškiausias scenas ir tapęs savo profesijos virtuozu. Jūs - muzikantus įkvepiantis orkestrų vadovas ir pavyzdingas pedagogas, išugdęs ne vieną muzikantų kartą, atsakingai rūpinęsis mūsų kultūros dabartimi ir ateitimi", - sakoma šalies vadovės sveikinime.
  
Prezidentės teigimu, Lietuva didžiuojasi, kad jos vardą garsina tokie menininkai. Dirigentas yra pelnęs gausybę įvertinimų ir apdovanojimų, tačiau niekada nenustojo kurti, visada buvo atsidavęs savam pašaukimui. Tokie žmonės, anot šalies vadovės, pamatas, laikantis mūsų valstybę ir jos kultūrą.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės vardu padėkojo už S.Sondeckio darbą žmogui ir visam kraštui.

"Jūs niekada nepasitrauksite iš kultūros. Nes Jūsų gyvenimas ir yra kultūra – visų mūsų įkvėpimas", – sakoma A.Butkevičiaus sveikinime.


Šiame straipsnyje: Saulius Sondeckisdirigentas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių