Dėl korupcijos nuteisti buvę Trakų savivaldybės vadovai kalėjimo išvengė

Apeliacinis teismas atidėjo laisvės atėmimo bausmių vykdymą didelėje korupcijos byloje nuteistiems buvusiems Trakų savivaldybės vadovams – buvusiam Trakų merui Vytautui Petkevičiui, buvusiam tarybos nariui Sauliui Raščiauskui ir buvusiam administracijos direktoriui Leonardui Karnilai.

Anksčiau paskelbtu nuosprendžiu V.Petkevičius turėjo kalėti penkerius, S.Raščiauskas - šešerius, o L.Karnila - septynerius metus. Vilniaus apygardos prokuratūra buvusius valdininkus po nuosprendžio paskelbimo buvo prašiusi suimti teismo salėje, tačiau Vilniaus apygardos teismas nusprendė to nedaryti, kol neįsiteisės nuosprendis.

Apeliacinis teismas penktadienį nuosprendį pakeitė – buvę valdininkai buvo išteisinti dėl kai kurių veikų, jų veikos perkvalifikuotos. Už kyšininkavimą V.Petkevičiui skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas 3 metams. Eksmeras įpareigotas neišvykti iš namų be pareigūnų žinios. Jis taip pat turės sumokėti įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

Tokia pat lygtinė 4 metų bausmė skirta ir S.Rasčiauskui ir L.Karnilai. Jie taip pat kurį laiką negalės išvykti iš namų be leidimo ir turės sumokėti įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

„Kodėl iš dalies pakeistos bausmės V.Petkevičiui, L.Karnilai ir S.Rasčiauskui? Teisėjų kolegija, įvertino aplinkybes ir situaciją šiandien. Nuo nusikaltimų padarymo praėjo daugiau nei 9 metai. Apeliacinis teismas išreikalavo medžiagą, bylos nagrinėjimas užsitęsė. Taikyti realias laisvės atėmimo bausmės V.Petkevičiui, L.Karnilai ir S.Rasčiauskui, neteisinga“, – posėdyje sakė teisėjas Kęstutis Jucys.

Danė Rudelienė Apeliacinio teismo buvo visiškai išteisinta, nes jos veikoje nėra nusikaltimo požymių. Tuo metu Pranui Vytautui Pulauskui bus grąžinti per kratą pareigūnų paimti pinigai.

V.Petkevičius ir L.Karnila buvo Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai, L.Karnila priklausė Liberalų ir centro sąjungai, V.Petkevičius buvo socialdemokratas. Nuteistasis R.Raščiauskas buvo buvusio Trakų mero Vinco Kapočiaus patarėjas.

„Buvusių trijų savivaldybės vadovų veikla buvo nukreipta ne tarnauti žmonių gerovei, o gauti didesnės naudos“, – yra sakęs tuometinis valstybės kaltintojas šioje byloje.

Jo teigimu, Trakų rajone tuo metu be kyšių negalėjo veikti nė viena bendrovė, teisėtais būdais verslininkai negalėjo laimėti konkursų, o tuometinių savivaldybės tarnautojų veikla buvo panaši į nusikalstamos grupuotės veiklą. Šioje byloje nuteistos ir bendrovės „Elektros pasaulis“, „Altitudė“, „Vilungė“, „Baltic Faber“ bei „Dializės centras“ – joms skirtos piniginės baudos nuo 7,5 iki 11,3 tūkst. eurų. Įmonės taip pat buvo parašiusius skundus Apeliaciniam teismui, tačiau jie buvo atmesti.

Šią bylą iš pradžių nagrinėjo Vilniaus apygardos teismas. Nuosprendis joje buvo paskelbtas beveik prieš ketverius metus – 2013 metų birželio 27 dieną. Nuteistieji ir jų advokatai nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui. Šis, nagrinėdamas skundus, aiškinosi, kokius sprendimus dėl operatyvinio tyrimo, tiriant galimus nusikaltimus, prieš dešimt metų priėmė specialiosios tarnybos. Buvo išslaptintos su šiuo tyrimu susijusios teismų nutartys.

Nuteisti ir kyšius davę verslininkai. Nė vienam iš jų neskirta reali laisvės atėmimo bausmė, daliai skirtos baudos.

Ikiteisminis tyrimas dėl L.Karnilos ir kitų Trakų rajono savivaldybės pareigūnų veiklos pradėtas dar 2007 metų balandį. Bylos duomenimis, savivaldybės administracijos direktorius reikalavo beveik 29 tūkst. eurų kyšio, kad bendrovei „Dializės centras“ palankiomis sąlygomis būtų išnuomota sena ligoninės katilinė.

Savivaldybės įmonė „Trakų šilumos tinklai“ šias patalpas išnuomojo „Dializės centrui“.

Dėl šios nuomos administracijos direktorius esą suderino su Trakų rajono meru V.Petkevičiumi. Baudžiamojoje byloje yra duomenų, kad verslininkai versti mokėti ne tik savivaldybės politikams, bet ir remti jų atstovaujamas partijas.

Byloje minimų nusikaltimų padarymo metu meras V.Petkevičiaus priklausė Naujajai sąjungai, jo pavaduotojas S.Raščiauskas bei administracijos direktorius L.Karnila – tuometinei Liberalų ir centro sąjungai.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja iškart po paskelbimo, tačiau gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.


Šiame straipsnyje: Trakų savivaldybėkorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

feliksas

feliksas portretas
O galėjo būti kitaip?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių