STT: dėl galimo kyšininkavimo įtarimai pateikti Vilniaus klinikinės ligoninės vadovui

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienio rytą pranešė pradėjusi tyrimą dėl galimo kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, įtarimai pateikti ligoninės vadovui Narimantui Markevičiui ir keturiems gydytojams.

Pasak STT, ikiteisminis tyrimas kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra pradėtas gavus paciento pranešimą apie galimai reikalaujamą kyšį.

Tarnybos teigimu, atliekant ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicinos paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos galėjo siekti nuo 100 iki 400 eurų už paslaugą.

LNK reportažas:

Visiems įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis.

„Šiuo metu tiriamos kelios dešimtys galimai nusikalstamų veikų epizodų“, – BNS teigė STT atstovė spaudai Renata Keblienė.

Su pačiu N. Markevičiumi BNS nepavyko susisiekti.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į teismą dėl ligoninės vadovo nušalinimo nuo pareigų šešiems mėnesiams, teismas patenkino prašymą ir nušalino N. Markevičių tiek nuo ligoninės direktoriaus, tiek nuo gydytojo pareigų.

Šiuo metu tiriamos kelios dešimtys galimai nusikalstamų veikų epizodų.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos, nesitaikstyti su situacijomis, kai yra reikalaujama arba siūlomi kyšiai ir apie tokius atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Tik veikdami kartu galime pasiekti, kad sveikatos apsaugos srityje būtų daugiau skaidrumo“, – pranešime spaudai sakė STT Centrinės tyrimų valdybos vadovas Darius Balčiūnas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

N. Markevičiui įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti ir kitame, pernai kovą teisėsaugos pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, kyšininkavimo vykdant gydymo įstaigų viešuosius pirkimus.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti daugiau nei 50-čiai asmenų – įmonių atstovams, gydytojams ir gydymo įstaigų vadovams.

SAM sveikina teisėsaugos dėmesį skaidrumui

Sveikatos apsaugos ministerija, reaguodama į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėtą tyrimą dėl kyšininkavimo Vilniaus klinikinėje ligoninėje, sveikina teisėsaugos dėmesį skaidrumui.

Ministerija penktadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia sveikinanti „teisėsaugos institucijų dėmesį ir aktyvius veiksmus, skaidrinant sveikatos apsaugos sistemą“, nustatant ir šalinant korupcijos apraiškas.

„Visi kartu turime siekti permainų ir principingai reaguoti į korupcijos apraiškas, tik tokiu būdu atkursime visuomenės pasitikėjimą sveikatos apsaugos sistema“, – pranešime spaudai teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis pabrėžia, kad Sveikatos apsaugos ministerija reikalaus asmeninės jai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atsakomybės ir atskaitomybės už antikorupcinės aplinkos kūrimą gydymo įstaigose.

Šios ligoninės steigėjas yra Vilniaus miesto savivaldybė, jos atstovai BNS žadėjo pateikti komentarą dėl situacijos vėliau.

Savo ruožtu ministerija tikina, kad ir toliau bus „principingai ir operatyviai“ reaguojama į nustatytus korupcijos faktus, o įtarimų korupcija ar piktnaudžiavimu tarnyba sulaukę Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai „buvo ir bus atšaukiami iš pareigų“.

Be to, SAM teigimu, nuteistiems už korupcinio pobūdžio nusikaltimus  gydytojams, slaugytojams, akušeriams, odontologams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali būti naikinamos licencijos.

„Ministerija tikisi, kad tokią jos poziciją palaikys ir kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai ir / ar dalininkai – savivaldybės, universitetai“, – sakoma pranešime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ernestas.

Ernestas. portretas
Melas. Lietuvos Respublikos lietuvių Velnio išpažintojų karo kurstymas, propoganda. Visą Lietuvą planavo nusagstyti mažais atsparos taškais kuriuose budėtų ne po daug išdavikų-žvalgų, paruoštų idealistų, ne tik kautis, bet informuoti, kurstyti tautą apie vidaus ir pasaulio įvykius, žiūrėti, kad kurstyta Velnio išpažinimui tauta, žinotų ją gina, kas kovoja prieš Velniofikaciją, teisybės savivaliavimą ir visokias žmonėms nuoskriaudas prieš teisybę, kad nepalūžtų Velnio išpažintojai, kovoje su gėriu dėl laisvės ir joje rusentų nepriklausomybės ugnis. LR Kauno vpk, D. Žukauskas, M. Baršys. G. Žaliagiris, N. Žaliagirytė Venckienė, A. Venckus. G. Petrauskas, P. Mačiulis, M. Jurgutis, A. Palionis, V. Matijošaitis, R. Simkautytė Kondarauskė. V. Adamkus, A. Kubilius. Všį Ernmar Respublika. 1. 2 procento gyventojo paramos 2022 metų forma. Luminor LT294010051005573106. Direktorius, Ernestas Marcinkevičius.

Ernestas.

Ernestas. portretas
Konkurentų nereikia.

ano

ano portretas
geras kom tik pridursiu ko gero vsd tai KZ kuris su karzygiu ta ip globoja /geroves/ korifeju kartu su varlinu kuris tapo a tsargesnis ir nesirod o o sie /pacukai/ mala betka sva rbu randa d urneliu 1s likes personazas you t kuri intensyviai cenzuruoja tai floridos gloger vadimas rusu kalba desto viska atvirai be kaukiu tik gaila kad jaunimas nemokomas rusiskai o paciu rusu nereikia tapatint su visa politsistema nuo kurios jie patys kencia?;;;;;;
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių