Quantcast

Dar vienas verdiktas A. Butkevičiaus ir G. Kazako byloje - lapkritį

  • Teksto dydis:

Vilniaus apygardos teismas lapkritį skelbs dar vieną verdiktą galimos politinės korupcijos sostinės savivaldybės byloje, kurioje buvę tarybos nariai Audrius Butkevičius ir Gintaras Kazakas kaltinami siūlę ir davę kyšių kitam tarybos nariui konservatoriui Vidui Urbonavičiui.

Savo sprendimus šioje byloje jau yra skelbę Vilniaus miesto apylinkės, Vilniaus apygardos, Lietuvos Aukščiausiasis teismai.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas baigė iš dalies nagrinėti įrodymų tyrimą ir išklausė teisiamųjų bei jų gynėjų baigiamųjų kalbų.

Teismas daugiausia domėjosi, kaip ir kokiu pagrindu naudotos specialiosios priemonės, fiksuojant V.Urbonavičiaus, A.Butkevičiaus ir G.Kazako pokalbius, veiksmus, kodėl ir kokiu pagrindu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo operatyvinį tyrimą.

STT Vilniaus valdybos pareigūnas Simonas Grebelis pasakojo, kad 2007 metais buvo gauta informacijos apie galimas korupcines veikas Vilniaus miesto savivaldybėje. Kaip penktadienį liudijo V.Urbonavičius, jis pats paskambino į STT ir pranešė apie, jo požiūriu, galimus nusikaltimus.

"Per komiteto posėdžius, neformalius posėdžius Audrius Butkevičius, aptardamas vienokį ar kitokį projektą, sakydavo, kad reikia pritarti tiems projektams ir visiems bus gerai. Tai supratau, kaip atlyginio siūlymą (...). Aš paskambinau (į STT - BNS) ir pranešiau, kad manau, jog vyksta nusikalstama veika. Su manimi susisiekė ir aš išdėsčiau savo matymą. Iš pradžių nebuvo jokių nurodymų, o paskui pasiūlyta specialia technika fiksuoti pokalbius", - pasakojo V.Urbonavičius.

Bylos duomenimis, galbūt nusikalstamų epizodų buvo ne vienas, jie vyko nuo 2007 metų vasaros pabaigos iki 2008 metų pavasario.

Pirma galbūt nusikalstama veika fiksuota 2007 metų vasaro pabaigoje, kai A.Butkevičius neva perdavė 5 tūkst. litų V.Urbonavičiui.

Teisėjai ir kaltinamųjų gynėjai klausė, kodėl po šio įvykio nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pateikti įtarimai, užkardyti tolesni galimi nusikaltimai, o toliau vykdomas operatyvinis tyrimas.

"Pirmu atveju, kai A.Butkevičius įteikė 5 tūks. litų buvo abejonių, nes nebuvo aiškus A.Butkevičiaus suinteresuotumas. Be to, nebuvo matyti pačio pinigų perdavimo", - teisme sakė STT pareigūnas.

Jo teigimu, tik vėliau perklausydamas įrašytus telefoninius pokalbius, jis suprato, kad A.Butkevičius gali veikti G.Kazako prašymu.

Be to, anot S.Grebelio, norėta atskleisti ne tik vieną galbūt nusikalstamą epizodą, bet visą mechanizmą.

"Buvo informacija, kad naujoji koalicija kviečia tarybos narius ir siūlo jiems postus, komandiruotes ir pan.", - aiškino pareigūnas.

A.Butkevičius ir G.Kazakas penktadienį teisme kaltinimus atmetė.

Pasak A.Butkevičiaus, ši byla politinė, nes esą jį sulaikant norėta pakeisti valdžią Vilniuje.

"Kai mane sulaikė, po dviejų dienų turėjo būti keičiama mieste valdžia. Šios bylos esmė - balsų pusiausvyra Vilniaus miesto taryboje. A.Zuokas, padedant konservatoriams, turėjo grįžti į valdžią", - tvirtino teisiamasis.

Jis teigė, kad bylos medžiaga neparemta įrodymais - esą garso ir vaizdo įrašai jo kaltės nepagrindžia.

"Pats perskaitęs prokuratūros bylą, pradėjau justi šiurpuliukus, nes pradėjo atrodyti, kad esu kaltas, bet garso ir vaizdo įrašai rodo ką kita. Todėl atmetu visus kaltinimus", - penktadienį teisme sakė A.Butkevičius.

Ši byla į Vilniaus apygardos teismą grįžo pernai lapkritį. Tuomet Aukščiausiasis Teismas patenkino prokuroro kasacinį skundą ir panaikino Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo bei apeliacine tvarka baudžiamąją bylą nagrinėjusio Vilniaus apygardos teismo sprendimų dalis, kuriose A.Butkevičius ir G.Kazakas buvo išteisinti dėl kaltinimų 2008 metais papirkus Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį V.Urbonavičių ir nutarė bylą perduoti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Šioje STT Vilniaus valdybos pareigūnų tirtoje baudžiamojoje byloje Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendžiu G.Kazakas buvo pripažintas kaltu dėl to, kad 2007 metų rugsėjo 28 dieną jis pasiūlė ir pažadėjo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui V.Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų Privatizavimo komisijos narę Birutę Galinienę, jog ji balsuotų už bendrovės "Lazdynų būstas" akcijų pirkimo ir pardavimo sutarties projektą. G.Kazakas taip pat nuteistas už tai, kad 2008 metų sausį pasiūlė, pažadėjo ir perdavė V. Urbonavičiui 10 tūkst. litų kyšį už tai, kad šis paveiktų B.Galinienę už bendrovei "Corpomanagement" palankų sprendimą atleidžiant ją nuo daugiau kaip 2 mln. litų delspinigių mokėjimo.

Nors minėtoje baudžiamojoje byloje buvo surinkta duomenų, kad 2007 metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje G.Kazakas ir A.Butkevičius siekė, kad V.Urbonavičius per slaptą balsavimą dėl bendrovės "Vilniaus pramogų parkas" vykdymo priežiūros komisijos pirmininko skyrimo palaikytų tam tikrą kandidatūrą ir už tai V.Urbonavičiui perdavė 5 tūkst. litų, t. y. papirko valstybės tarnautoją, pastarieji buvo išteisinti.

Taip pat G.Kazakas buvo išteisintas dėl kaltinimų 2008 metų kovo mėnesį pasiūlius V.Urbonavičiui 150 tūkst. litų kyšį ir perdavus kyšio dalį – 50 tūkst. litų už pastarojo perėjimą į jo vadovaujamą frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių