D. Norkus: R. Adomavičius iš manęs pinigų neprašė

 • Teksto dydis:

Pagrindinis teisėsaugos liudytojas korupcija įtariamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus byloje Darius Norkus penktadienį teismui pareiškė, kad vicemeras iš jo jokių pinigų neprašė ir sumų nenurodė.

"Pateikiu patikslintus parodymus prie bylos. Baudžiamojo byloje liudytoju buvau apklaustas keletą kartų, buvo nutylėtos aplinkybės. Nebuvo užduoti klausimai, kokiu būdu ir kada, kas buvo pažadėta už bendradarbiavimą, kas pažadėta už pinigų perdavimą R.Adomavičiui", - sakė D.Norkus.

Jis prašė teismo savo šio pareiškimo nelaikyti anksčiau duotų parodymų keitimu.

Pasak D.Norkaus, jis bendravo su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentu, vardu Saulius. STT darbuotojai jo paklausė, ar sugebėtų perduoti pinigus socialdemokratams Juozui Olekui, Algirdui Butkevičiui. D.Norkus atsakė, kai tai sunku arba neįmanoma. Tada esą pasiūlyta duoti pinigų R.Adomavičiui.

"Aš buvau piktas ant jo, kad jis man mažai padėjo. STT taip tiesiai ir paklausė, ar sugebėsi R.Adomavičiui paduoti pinigų. Iš STT nebuvo kalbos apie nusikalstamą veiką", - sakė D.Norkus.

Tada jis klausęs STT agentų, ką gautų manais. D.Norkui esą buvo paaiškinta, kad, jeigu sugebės paduoti pinigus, STT kreipsis į prokuratūrą, kad būtų nutrauktas anksčiau pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl D.Norkaus.

D.Norkus teismui aiškino, kad jo bendravimas su STT vyko ankstyvą pavasarį, prieš keletą mėnesių iki konkurso "Vilniaus vandenyse" paskelbimo.

Liudytojas teismui pasakojo tai, ką anksčiau buvo pranešęs žiniasklaidai.

Dienraštis "Lietuvos rytas" šiemet birželį paskelbė, neva STT rengė provokacijas prieš socialdemokratus R.Adomavičių, A.Butkevičių, J.Oleką.

STT tada pareiškė, kad "nerengė ir niekada neskatino kitų asmenų rengti jokių provokacijų nei prieš publikacijoje minimus, nei prieš kitus šalies politikus".

Publikacija minėtame dienraštyje pasirodė prieš STT paskelbiant apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl prekybos poveikiu pareikšti Vilniaus vicemerui socialdemokratui R.Adomavičiui.

Teisme nagrinėjamos bylos duomenimis, R.Adomavičius nuo 2012 metų birželio iki rugsėjo provokavo bendrovės "Utenos melioracija" interesams netiesiogiai atstovaujantį buvusį "Vilniaus vandenų" vadovą D.Norkų jam duoti 40 tūkst. litų kyšį. D. Norkus pinigus R.Adomavičiaus prašymu paliko jo automobilyje "Mercedes-Benz". Už tai R.Adomavičius esą žadėjo paveikti bendrovės "Vilniaus vandenys" generalinį direktorių, kad bendrovė "Utenos melioracija" būtų pripažinta nugalėtoja beveik 9 mln. litų vertės vandentiekio statybos ir renovacijos darbų viešajame pirkime. Be to, anot prokuroro, jis provokavo duoti 5 proc. kyšį nuo viso projekto vertės.

Nuo pareigų nušalintas vicemeras yra minėjęs, kad jo automobilyje rasti pinigai buvo skirti Seimo rinkimų kampanijai. Į parlamentą R.Adomavičius nebuvo išrinktas.

Liudytojas D.Norkus yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje dėl korupcijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių