Quantcast

Buvęs Vilniaus laidojimo rūmų direktorius išteisintas dėl sukčiavimo

  • Teksto dydis:

Buvęs Vilniaus laidojimo rūmų direktorius bei Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos vadovas Vitalijus Gasperovičius lieka išteisintas byloje dėl sukčiavimo.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė, kad palieka galioti rugpjūtį paskelbtą Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį. Jame skelbiama, kad nėra neginčijamų įrodymų, jog V.Gasperovičius padarė nusikalstamą veiką, prielaidomis grįsti nuosprendžio negalima, o visos abejonės yra kaltinamojo naudai, todėl dėl 200 tūkst. litų užvaldymo jis išteisinamas.

Šias išvadas Vilniaus apygardos teismas paskelbė pagrįstomis, o išteisinamąjį nuosprendį - teisėtu ir pagrįstu. Prokuroro ir nukentėjusiojo skundai buvo atmesti

Apylinkės teisme nagrinėtoje byloje V.Gasperovičius kaltintas pasisavinęs laidojimo verslui skirtus pinigus. Teismas nusprendė, kad buvusio kaltinamojo kolegos Mariaus Molotoko parodymai prieštaringi.

"Mano vertinimas labai paprastas - įvyko teisingumo faktas. Dėl paties fakto Vilniaus apylinkės prokuratūra buvo atsisakiusi pradėti ikiteisminį tyrimą dėl akivaizdaus nusikalstamos veikos nebuvimo. Šios bylos atsiradimą teisme aš vertinu kaip poveikį ar spaudimą mano ginamajam kitoje byloje", - žurnalistams yra sakęs V.Gasperovičiaus advokatas Sergejus Chiminas.

Pasak jo, šioje byloje net nebuvo civilinio ieškinio.

Pirmadienį V.Gasperovičius sulaukė dar vieno palankaus verdikto kitoje baudžiamojoje byloje, kurioje jis kaltintas padėjęs nužudyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narį ir advokatą Sergejų Novikovą.

Trijų teisėjų kolegija konstatavo, kad surinktų duomenų nepakanka pagrįsti V.Gasperovičiaus kaltę padėjus Jonui Dambrauskui nužudyti S.Novikovą, todėl dėl šios nusikalstamos veikos jis išteisintinas, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant šią nusikalstamą veiką. Anot teismo, prokuratūros teiginys, kad būtent V.Gasperovičius sukurstė J.Dambrauską nužudyti S.Novikovą, niekuo nepagrįstas.

Kaip įrodymo, patvirtinančio V.Gasperovičiaus kaltę, teismas nepalaikė ir tai, jog šis žinojo apie J.Dambrausko ketinamą įsigyti motorolerį.

"Vien pats faktas, kad S.Novikovo nužudymas buvo padarytas į įvykio vietą atvykstant motoroleriu, kad tą motorolerį įsigijo J.Dambrauskas, kuris ir nužudė S.Novikovą, neleidžia daryti išvados, jog V.Gasperovičius, kalbėdamas apie motorolerio įsigijimą jau 2011 metų gegužės viduryje, žinojo, kam jis bus panaudotas - t.y., kad ši transporto priemonė bus naudojama nužudant konkretų žmogų", - paskelbė teismas.

Teisėsauga nustatė, kad teisininko žudikas atvyko ir iš nusikaltimo vietos pasišalino motoroleriu.

Kartu su V.Gasperovičiumi teistą vilnietį, buvusį boksininką J.Dambrauską teismas pripažino dėl advokato ir tarybos nario nužudymo, paskyrė 18 metų laisvės atėmimo bausmę.

Jis taip pat turės atlyginti beveik pusės milijono litų turtinės ir neturtinės žalos aukos artimiesiems, nors pastarieji reikalavo 6 mln. litų.

V.Gasperovičiui už kitus, su finansais susijusius nusikaltimus, skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Vilniaus apygardos prokuratūra siūlė V.Gasperovičiui skirti 15 metų laisvės atėmimo bausmę, o J.Dambrauskui - 20 metų laisvės atėmimo.

47-erių S. Novikovo kūnas su durtine žaizda krūtinėje rastas užpernai birželio 1-osios pavakarę Vilniaus centre esančioje K.Kalinausko gatvėje, netoli banko ''Citadele". Advokato praktika S.Novikovas vertėsi 21 metus, dirbo advokatų kontoroje "Novikov, Baranskis ir partneriai". Į savivaldybės tarybą jis pateko pagal Darbo partijos sąrašą, tačiau partijos nariu nebuvo.

Manoma, kad S.Novikovo nužudymas susijęs su ritualinių paslaugų verslu - bijota, jog S.Novikovas perims verslą į savo rankas ir, pradėjęs tikrinti finansinius dokumentus, pamatys nusikalstamus finansinius sandorius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių