Quantcast

Iš Baltarusijos permestos kontrabandinės cigaretės atsidūrė pasieniečių saugykloje

  • Teksto dydis:

Vilniaus rajone pareigūnai sulaikė du rūkalų kontrabandininkus. Šie tik ką buvo pasičiupę bendrininkų Baltarusijoje permestas cigaretes ir gabeno jas į Lietuvos gilumą.

Pirmadienį vakare ruožą ties Vilniaus rajono Tvankiškių kaimu tikrinę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pareigūnai ant kontrolinės pėdsakų juostos aptiko keturkampį įspaudą. Tokią žymę paprastai palieka ant žemės padėta cigarečių dėžė. Vietovės apžiūrai bei asmenų paieškai pasieniečiai pasitelkė kinologą su tarnybiniu šunimi ir kelis papildomus kolegų ekipažus.

Netrukus miške, maždaug už puskilometrio nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos, VSAT pareigūnai pastebėjo ir sulaikė du asmenis su nešuliais. Nustatyta, kad abu sulaikytieji yra Vilniaus gyventojai, 23 ir 30 metų. Paaiškėjo, kad vyrai nešė šešias per pusę perpjautas ir į juodą polietileno plėvelę įvyniotas rūkalų dėžes. Iš viso rasti 3 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Manoma, kad kontrabandinius rūkalus nešikams Lietuvoje per valstybės sienos liniją permetė jų bendrininkai Baltarusijoje.

Abu sulaikytieji neturėjo privalomų pasieniečių leidimų būti šioje vietovėje nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje. Ne pirmą kartą už tokį pažeidimą įkliuvusiems vilniečiams pradėtos administracinių bylų teisenos bei skirtos baudos po 600 litų.

Kontrabandinių rūkalų nešikams teks atsakyti ir už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Už tokio kiekio cigarečių gabenimą gresia baudos nuo 1 iki 5 tūkst. litų.

Po apklausos abu vyrai paleisti. Jų gabentos cigaretės saugomos Vilniaus rinktinės sulaikytų prekių saugykloje.


Šiame straipsnyje: cigaretėskontrabandapasienis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių