Quantcast

Žymus Airijos teroristas stos prieš teismą Vilniuje

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismui perduoda baudžiamoji byla, kurioje Airijos Respublikos pilietis Michaelas Campbellas kaltinamas ginklų ir sprogmenų kontrabanda, disponavimu ginklais bei sprogstamosiomis medžiagomis ir pasikėsinimu teikti paramą teroristinei grupei „The Real Irish Respublican Army„ („Tikroji Airių respublikonų armija“).

M.Campbellas buvo sulaikytas 2008 metų sausio pabaigoje Vilniuje. Kai kartu su dar viena Airijos piliete, iš tarptautinių ginklų prekeiviu apsimetusiu policijos pareigūno pirko ginklų.

Įtariama, kad airis Vilniuje, Kalvarijų gatvėje esančiose negyvenamose patalpose, neteisėtai įsigijo didelės sprogstamosios galios sprogmenų, didelį kiekį šaunamųjų ginklų.

Įtariamuosius sulaikė Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Krašto apsaugos ministerijos specialiojo padalinio pareigūnai. Spėjama, kad jis ginklus pirko Tikrajai airių respublikonų armijai, kuriai vadovauja M.Campbello brolis Liamas.

Ikiteisminis tyrimas dėl bandymo apginkluoti teroristus buvo pradėtas pernai spalį, kai VSD ir Jungtinės Karalystės saugumo tarnybos ("MI5") pareigūnai gavo operatyvinės informacijos apie numatomą stambią ginklų kontrabandą.

Tyrimą atliko Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su VSD pareigūnais.

Ikiteisminio tyrimo duomenys surinkti bendradarbiaujant su kitomis Jungtinės Karalystės, Airijos Respublikos, Ispanijos Karalystės ir kitų užsienio valstybių teisėsaugos institucijomis.

Pasak prokurorų, ikiteisminis tyrimas kitų įtariamųjų atžvilgiu tęsiamas. Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras išdavė šių asmenų Europos arešto orderius. Šiuo metu Airijos Respublikos teisminės institucijos sprendžia klausimą dėl jų išdavimo Lietuvai.

Tikroji airių respublikonų armija yra sukarinta organizacija, siekianti bendro airių nacionalistų ir respublikonų tikslo - Vieningosios Airijos, t.y. Airijos Respublikos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos suvienijimo.

Organizacija kovo pradžioje prisiėmė atsakomybę dėl dviejų britų karių nužudymo. Jie buvo nužudyti Masereno kareivinėse Antrimo mieste, esančiame į šiaurės vakarus nuo Belfasto.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių