Quantcast

A. Zuokas žada žarstyti dovanas sostinės gyventojams

Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybės Idėjų kambaryje meras A. Zuokas pristatė projektą „Dovana Vilniui“. Pasak sostinės vadovo, kadangi Vilnius šiuo metu nėra finansiškai pajėgus, ieškoma rėmėjų, kurie padėtų papuošti miestą. „Dovana miestui“ – tai senas projektas, kuris bandomas vėl atgaivinti.

Pasak miesto mero, Vilniaus gyventojai galės pasirinkti, pavyzdžiui, kurioje miesto vietoje norys matyti naują fontaną. Jau sukurta elektroninė sistema, prie kurios prisijungę gyventojai galės susipažinti su siūlomais dovanų paketais ir už juos balsuoti. Prie šios sistemos gyventojai gali prisijungti per Vilniaus miesto savivaldybės inernetinį puslapį. Vilniečiai galės siūlyti ir savo asmenines dovanų idėjas ar net jas finansuoti.

VšĮ „Savanorių centras“ ir miesto savivaldybė kartu su verslo atstovais specialiai surengtos konferencijos projektui pristatyti metu sakė, kad dovanos miestiečiams tikrai neturėtų išsekti. „Manyčiau, kad dovanų sąrašas tikrai neišseks ir manau, kad jis yra beveik begalinis, nes mieste viskas po truputį genda, sulaužoma, keičiasi, pasensta. Natūralu, kad poreikis ar medelį pasodinti, ar gėlyną iš naujo persodinti egzistuoja kasmet“, - sakė A. Zuokas.

Pats meras prie gražios dovanų idėjos žada prisijungti dovanodamas vieną suolelį, kuris stovės Bernardinų sode. Šiai dovanai meras žada skirti 1000 litų. Pasak jo, tai jam brangi vieta, kur kadaise su žmona Agne Zuokiene praleido daug gražių akimirkų.

Vilniaus meras žadėjo, kad projektas bus vykdomas tvarkingai ir sąžiningai, mat bus sukurta atskira sąskaita projektui skirtiems pinigams ir su miesto biudžeto lėšomis jie nebus susiję.

Artimiausiu metu vilniečių laukianti dovana – „Berlin Chemie Menarini Baltic“ vadovo Algimanto Blažio skirti 50 tūkst. litų fontanui. Kur jis stovės – internete balsavimu spręs patys gyventojai. „Nutarėme padovanoti miestui kokią nors dovaną. Išsirinkome tokį variantą: sutinkame atvesti ar sutvarkyti vieną iš miesto fontanų, o kurį fontaną  – paliekame pasirinkti žmonėms“, - sakė A. Blažys.

Pirmą kartą projektas „Dovana Vilniui“ buvo inicijuotas 2002-2003 m. Tomet bendrovė „Aviva“ miestui padovanojo liepų alėją, kuri šiuo metu žaliuoja pirmoje Gedimino pr. dalyje.

Kaip ir tada, planuojama dovanas skirsiančias įmones pagerbti pažymint dovanas specialiais ženklais, informuojančiais apie rėmėjus.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių