Quantcast

A. Zuokas: ne visada visuomenės įsikišimas duoda teigiamą rezultatą

Kalbėti apie bendruomenių dalyvavimą miesto kūrime sudėtinga, nes nėra aišku, kaip ir kur tos bendruomenės turėtų dalyvauti. Taip teigia Vilniaus meras Artūras Zuokas. Be to, pasak sostinės vadovo, ne visuomet bendruomenės įsikišimas duoda teigiamą rezultatą.

„Mes dažnai neturime atsakymo, kur ir kaip visuomenė turi dalyvauti. Tačiau kiekvienas žmogus kasdien dalyvauja miesto kūrime. Pavyzdžiui, einate į darbą, pamatote šiukšlę ir ją pakeliate. Tai  taip pat yra miesto kūrimas. Miestą kuriame kiekvienu aktyviu veiksmu“, -  Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo diskusijoje „Regioninė plėtra ir urbanizacija“ sakė A. Zuokas.

Pasak jo, mieste gyvento būtų daug paprasčiau ir patogiau, jei visi jo gyventojai vadovautųsi tam tikromis savaime suprantamomis socialinėmis normomis.

„Žinote, kaip šiandien prasidėjo mano darbo diena? Iš pat ryto susirinkę sprendėme problemą, kuri, mano galva, apskritai neturėtų kilti. Į mane kreipėsi viena pasipiktinusi mama ir skundėsi, kad į vaikų žaidimo aikštelę kiemo vaikinai atveda savo šunis. Kai ji juos sudrausmino, gavo atsakymą, kad šuniui smėlio taip pat reikia, o vedžioti šunis draudžiančio ženklo nėra. Tai savivaldybė turi tą ženklą pastatyti? Bet juk savaime suprantama, kad ten, kur yra vaikų žaidimų aikštelė, šunų vedžioti negalima. Tačiau socialinės normos suprantamos ne visiems, kai kuriems reikia ženkliuko su nurodymais. Mes per mažai dėmesio skiriame miesto kūrimui“, - dėstė A. Zuokas.

Kalbėdamas apie bendruomenių dalyvavimą, sprendžiant miestui aktualius klausimus, Vilniaus meras teigė, kad toks dalyvavimas dažnai apsiriboja aklu praeities saugojimu.

„Neseniai Vilniuje lankėsi pasaulinės archeologų organizacijos prezidentas. Žinote, ką jis man pasakė? Pasakė, kad jo organizacijos tikslas ne saugoti praeitį, o valdyti pasikeitimus. Galime prisiminti „Lietuvos“ kino teatro pavyzdį. Po visuomenės įsikišimo turime dvi bankrutavusias kompanijas, mažiausiai 50 darbo netekusių žmonių ir didžiulę problemą pačiame Vilniaus centre, kurią nežinia, kaip reikės spręsti“, - kalbėjo A. Zuokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

.

. portretas
jo, kiek besakysi tuteišiui, kad neterštų gamtos šiukšlėmis, jis nesupras, tuo labiau, kad tai jam sako litvinas. Juk jam litvin-cham, nors turėtų būti priešingai.

ha ha ha

ha ha ha portretas
vilniečiams paliekama tik šiukšles surinkti, o zuokulas su co atliks visa kitą.

Be abejo

Be abejo portretas
visuomenei kyšio nepasiūlysi, a ne abonente nelaimingas
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių