A. Zuokas naujų pareigų imtis nežada: vadovu netapsiu, nes likviduoju įstaigą

Sostinės savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus“ (VASA) direktoriaus konkursą laimėjęs buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia naujų pareigų nesiimsiantis, nes ketina įmonę likviduoti.

„Aš juo netapsiu, nes likviduoju įstaigą“, – BNS antradienį sakė buvęs sostinės vadovas.

Jis teigė, kad dalyvaudamas konkurse pateikė įmonės perspektyvą, kurioje numatyta įmonės likvidacija.

„Aš ją siūlau likviduoti ir padalinti funkcijas į dvi dalis – dalį besidubliuojančių funkcijų grąžinti savivaldybės administracijai, kitą dalį perduoti kitai savivaldybės įmonei – Regioniniam atliekų centrui“, – tvirtino A. Zuokas.

„Tai padėtų sumažinti buitinių atliekų kainą Vilniaus miesto gyventojams“, – pridūrė jis.

Buvusio sostinės mero teigimu, jam nereiks atsisakyti nei Vilniaus miesto tarybos mandato, nei pakeisti planų, susijusių su dalyvavimu artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Aš ją siūlau likviduoti ir padalinti funkcijas į dvi dalis.

„Nereikės man nei mandato atsisakyt, lygiai taip pat dalyvauju Seimo rinkimuose, kaip ir planuota“, – kalbėjo buvęs Vilniaus meras.

Kaip skelbė savivaldybė, iš viso konkurse į VASA vadovo pareigas dalyvavo 10 kandidatų, jį organizavo savivaldybės pasamdyta personalo atrankos bendrovė.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad A. Zuokas „objektyviai buvo geriausias kandidatas iš visų dalyvavusių ir atėjusių į konkursą“.

A. Zuokas pareigas turėtų pradėti eiti jo kandidatūrą patikrinus teisėsaugai ir po to, kai jis pasitrauks iš tarybos, kadangi šios pareigos nesuderinamos su vadovavimu įmonei.

Tikisi, kad „nepabėgs iš pareigų“

Sostinės savivaldybės vadovas Remigijus Šimašius sako besitikintis, kad laimėtojas „nepabūgs iššūkių ir nepabėgs iš šių pareigų“.

„Tikiuosi, kad konkurso laimėtojas nepabūgs iššūkių ir nepabėgs iš šių pareigų. Pirmas darbas, kurio tikiuosi iš naujojo VASA vadovo – planas, kaip jis įgyvendins Vilniaus atliekų tvarkymo strategiją ir jo paties konkurso metu prisiimtus darbus“, – komentare BNS sakė Vilniaus meras.

A. Zuokas šiuo metu Vilniaus savivaldybės taryboje vadovauja opozicinei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijai, jis paskelbęs apie dalyvavimą Seimo rinkimuose su „Laisvės ir teisingumo“ partija. Jis buvo pagrindinis R. Šimašiaus varžovas Vilniaus mero rinkimuose 2019-aisiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Auksiniai vagys , auksinės algos...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių