A. Zuokas apsisprendė: kandidatuos į Vilniaus merus

Tris kadencijas Vilniui dirbęs Artūras Zuokas šiandien paskelbė kandidatuosiąs į Vilniaus mero postą ketvirtai kadencijai, rašoma politiko išplatintame pranešime.

Sprendimą paskelbė stotelėje

„Priėmiau sprendimą – sieksiu vilniečių pasitikėjimo ir kandidatuoju į Vilniaus mero postą 2019 metais. Gyvenu Vilniumi – miestu, kurį mes visi kuriame, kuriam sugrąžinome optimizmą, kuriame kiekvienam vilniečiui būtų gera gyventi. Dirbti Vilniui ir vilniečiams man visada buvo didelė garbė ir atsakomybė. Deja, Vilnius šiandien - kaip didelis laivas jūroje be krypties ir tikslų, todėl mes visi drauge turime nuspręsti, į kurią pusę jis plauks”, - sakė A. Zuokas.

Kalbėdamas apie tai, kodėl nusprendė dar kartą siekti mero posto, A. Zuokas pabrėžė, kad Vilniaus strateginis planas Vilnius 2001-2020 artėja prie pabaigos, vėluoja Vilniaus bendrojo miesto plano parengimas ir tvirtinimas, todėl miestas neturi nei plano, nei strategijos ateičiai.

Priėmiau sprendimą – sieksiu vilniečių pasitikėjimo ir kandidatuoju į Vilniaus mero postą 2019 metais.

„Be esminių miesto strateginių dokumentų miestas negali kryptingai vystytis ir aš jaučiu atsakomybę už Vilniaus ateitį,” - kalbėjo A. Zuokas. „Nuolat bendrauju su vilniečiais apie miesto perspektyvas, problemas, žmonių lūkesčius ir kasdieninius poreikius. Dauguma mano sutiktų žmonių turi puikių idėjų ateities Vilniui - patys naudingiausi ir aktualiausi pasiūlymai galėtų ir turėtų tapti Vilniaus strategijos dalimi, ir būti įgyvendinti. Visi, turintys gerų idėjų, turėtų tapti miesto strategijos kūrėjais. Vilniaus Gedimino bokšte, susirinkę su vilniečiais, savo sričių profesionalais, jau pradėjome diskusijas dėl Vilniaus strategijos iki 2035 metų.

Kita labai svarbi priežastis paskatinusi A. Zuoką kandidatuoti į merus ketvirtai kadencijai - neįgyvendinti ir nebaigti sostinei svarbūs strateginiai projektai, kurie buvo parengti jam dirbant meru trečią kadenciją iki 2015 metų.

„Palikau Vilnių pasirengusį didžiuliam šuoliui į priekį. Ant stalo merui palikau raštą su šimtu svarbių miestui projektų. Vieni jau turėjo leidimus statybai, kiti buvo projektuojami, ruošiami dokumentai ES paramai gauti. Deja, didžioji dauguma svarbių miestui projektų buvo padėti į stalčių ar įstrigo biurokratijos brūzgynuose. Tai reiškia, kad vilniečiai prarado ketverius metus, per kuriuos jau galėjo turėti naują modernų gatvių apšvietimą, rekonstruotus Reformatų skverą, Misionierių sodus, Olandų žiedo, Žirnių ir Liepkalnio dviejų lygių sankryžas, 5 naujus darželius, nuomojamus būstus jaunoms šeimoms, Japonišką sodą Šnipiškėse, rekonstruotas Neries krantines, kompleksiškai sutvarkytus daugiabučių namų kiemus su įrengtomis papildomomis parkavimo vietomis ir viešomis erdvėmis. 20 tūkstančių vietų Nacionalinis stadionas, Lazdynų baseinas jau džiugintų vilniečius”.

„Priminsiu, kad Konstituciniame teisme laimėjus ilgai trukusią kovą su Vyriausybe ir įrodžius, jog Vilnius ilgus metus buvo skriaudžiamas finansiškai, išėjau palikdamas miestą su gerokai didesniu biudžetu ir gerokai didesnėmis galimybėmis - tokiomis, apie kurias per paskutinę savo kadenciją galėjome tik pasvajoti. Prasidėjęs naujas ES paramos laikotarpis Vilniui garantavo daugiau nei 300 mln. eurų ES lėšų, tačiau iki šio momento Vilniaus valdžia sugebėjo gauti tik 5 proc., t.y. vos 18 mln. eurų ES paramos”, - sakė A. Zuokas.

Vienas svarbiausių A. Zuoko darbų būsimoje kadencijoje bus nemokamo transporto užtikrinimas vilniečiams, todėl neatsitiktinai šio projekto pristatymas vyko viešojo transporto stotelėje Konstitucijos prospekte.

„Kalbėjausi su sėkmingai nemokamo transporto projektą įgyvendinusios Talino savivaldybės darbuotojais, su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministre, atlikta išsami „Civitta” ekspertų studija su labai konkrečiais skaičiavimais, kaip šią idėją galima būtų sėkmingai įgyvendinti ir Vilniuje. Net 87 proc. vilniečių yra už nemokamą viešąjį transportą, ir tai dar didesnė paskata siekti, kad turėtume nemokamą, kokybišką viešąjį transportą, daugiau juo besinaudojančių žmonių, o kartu - mažesnes spūstis, mažesnę oro taršą, triukšmą ir didesnį gyventojų mobilumą”, - teigė A. Zuokas.

Sieks ketvirtos kadencijos

„Po ilgų diskusijų ir susitikimų su vilniečiais, be abejo, tariantis su kolegomis ir su komanda, noriu pareikšti, kad dalyvausiu kitų metų Vilniaus miesto mero rinkimuose. Žinau, ko nori Vilniaus miesto gyventojai, jie turi daug puikių idėjų ir norėtųsi, kad jos taptų realybe, o, kaip žinote, turiu patirtį, kaip idėjas paversti darbais. Vilniečiai turi būti tų darbų stimuliatoriai“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

Vienu svarbiausių darbų A. Zuokas įvardijo nemokamą viešąjį transportą vilniečiams Talino pavyzdžiu. Anot A. Zuoko, pagrindinės Vilniaus problemos susijusios su transportu.

„Tai garantuoja mažesnius kamščius, geresnį orą, mažiau triukšmo ir galimybę, ypač senjorams, judėti paprasčiau bei tai labai gera priemonė atgaivinti miesto centrinę dalį“, – teigė buvęs miesto meras.

Pasak A. Zuoko, atlikta studija parodė, Vilniuje gyvena apie 60 tūkst. ne sostinėje registruotų žmonių, todėl jeigu jie būtų registruoti Vilniuje, būtų galima kompensuoti nemokamą viešąjį transportą maždaug 25 mln. eurų.

Taip pat A. Zuokas žada įsteigti mažiausiai keturis vaikų ir jaunimo centrus skirtingose sostinės vietose bei tęsti per praėjusią mero kadenciją pradėtus darbus, kadangi, pasak A. Zuoko, dauguma darbų liko stalčiuose.

Be to, jeigu taptų meru, A. Zuokas teigė skelbsiantis naują nacionalinio stadiono konkursą, atskiriant stadioną nuo kitų objektų, kurie būtų finansuojami Europos Sąjungos lėšomis.

„Nėra prasmės turėti tokį sudėtingą konkursą, koks buvo padarytas. Kitaip tariant, Kauno pavyzdys yra geras – patys padarė projektą, paskelbė konkursą ir per metus su trupučiu jį tikrai galima pastatyt“, – žurnalistams sakė A. Zuokas.

Anot jo, nacionalinis stadionas Vilniuje turėtų talpinti ne 15 tūkst. žmonių, o mažiausiai 20 tūkst., nes kitaip nebus jokio konkurencinio pranašumo regione.

Tiesioginiuose merų rinkimuose A. Zuokas dalyvaus antrą kartą – 2015 metais vykusiuose pirmuose tiesioginiuose rinkimuose A. Zuokas pralaimėjo meru tapusiam Remigijui Šimašiui. 

Sostinei A. Zuokas vadovavo tris kadencijas – 2000–2003, 2003–2007 ir 2011–2015 metais. Šiuo metu jis eina Lietuvos laisvės sąjungos pirmininko ir Vilniaus tarybos nario pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

balsadeze

balsadeze portretas
ka gero jis dave Vilniui,Lietuvai Jos Tautai ar Tau,nieko gero nenudirbo ir nenudirbs,o tik graziai populistiskai papliurps ar pazades ,tuo viskas ir pasibaigs. 30 metu visi is valdzios tik zadejo ir priziurejo savus uabus .

Anonimas

Anonimas portretas
Kas ji rinks? :)))))

Rasa

Rasa portretas
bent viena gera naujiena
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių