Quantcast

Z.Kelmickaitės vietą Vilniaus miesto taryboje gali užimti R.Čiupaila

Vilniaus miesto tarybos narė ir Lietuvos televizijos bei radijo (LRT) laidų vedėja Zita Kelmickaitė turi apsispręsti – politika ar žurnalistika. Tą padaryti visuomenėje gerai žinomą moterį įpareigojo antradienį posėdžiavusi LRT taryba.

Po posėdžio Z.Kelmickaitė žadėjo kreiptis į Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją išaiškinimo. Girdi, jei komisija pasakys, kad politika ir žurnalistika yra nesuderinamos, Z.Kelmickaitė paliks Vilniaus miesto savivaldybę.

Jei taip nutiktų, moters vietą Vilniaus miesto taryboje užimtų buvęs vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila. Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) kandidatų sąraše jis yra pirmasis, negavęs tarybos mandato.

Portalui paklausus, ar sutiktų dirbti Vilniaus miesto taryboje, R.Čiupaila konkretaus atsakymo išvengė.

„Pirmiausiai duokime Z.Kelmickaitei ir LRT tarybai galutinai susitarti. Kol kad ji yra Vilniaus miesto tarybos narė. Iki šios dienos jau yra pasikeitę penki LiCS deleguoti tarybos nariai – keisis ir toliau. O ar aš ką nors pakeisiu, spręsiu aš, spręs partija“, - kalbėjo R.Čiupaila.

Rinktis politiko arba žurnalisto kelią LRT taryba Z.Kelmickaitei buvo pasiūliusi anksčiau, atsižvelgiant į Žurnalistų etikos inspektoriaus išaiškinimą. Pagal jį žurnalisto profesija nėra suderinama su politiko karjera.

Tačiau į etikos inspektoriaus nuomonę Z.Kelmickaitė nekreipė dėmesio ir toliau dirba ir LRT, ir Vilniaus miesto taryboje.

Dabar moteris lauks žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos išaiškinimo. Apsispręsti, ką daryti, Z.Kelmickaitė turėtų iki lapkričio.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių