Quantcast

„Žalios“ akcijos metu vilniečiai raginti persėsti ant dviračių

Sostinės Katedros aikštėje šeštadienį startavę dvi dešimtys dviratininkų persėsti ant ekologiškos transporto priemonės ragino visus miestiečius. Lankstinukai su dviračių maršrutais padalyti net skeptikams.

Ekologijos vajus vilniečius įsuka vis smarkiau. Ekologiškos produkcijos turgeliai klesti, kasmet daugėja miestiečių, atšilus orams persėdančių ant dviračių. Minti pedalus - ir sveika, ir praktiška: žmonės lengvai prasiiria per spūstis. Be to, neteršia aplinkos. Vis dėlto dviratininkų Vilniuje mažiau nei norėtų šios transporto priemonės mylėtojai ir entuziastai. Siekdami plėsti pasekėjų gretas, jie įvairiais būdais populiarina važinėjimo dviračiu kultūrą.

Šeštadienį projekto „Riedėk ekologiškai“ komanda vilniečius ragino prisijungti prie akcijos „Diena su dviračiu“. Akcijos organizatoriai, vidurdienį startavę Katedros aikštėje, dviračiais numynė į Vingio parką, iš jo pasuko į Valakampių pliažą, kol galiausiai finišavo ten, kur pradėję - prie Arkikatedros.

Akcijos metu dviratininkų būrys dalijo praeiviams dar spaustuvės dažais kvepiančius lankstinukus su dviračių maršrutų žemėlapiu, sudarytu keliaujant Vilniaus apylinkėmis.
„Žemėlapyje išdėlioti ne dviračių takai, bet maršrutai, kuriais tiesiog malonu važiuoti. Tiesa, nebūtinai patogu“, - šypsojosi vienas akcijos organizatorių Dainius Jakučionis.

Šeštadienį per kelias valandas vilniečiams išdalyta apie 1 tūkst. lankstinukų. Iš viso jų buvo atspausdinta apie 6,5 tūkst. egzempliorių. Negavę dviračių maršrutų žemėlapio, bet norintys tokį turėti, miestiečiai jo gali ieškoti Vilniaus turizmo informacijos centruose. Žadama po pluoštą lankstinukų palikti ir kai kuriose sostinės kavinėse. Ten juos pasiimti bus galima už dyką.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių