Quantcast

Ž. Balčiūnaitė savo vardo bėgime nedalyvavo (papildyta)

  • Teksto dydis:

Šeštadienį Vilniuje surengta tarptautinė lengvosios atletikos šventė „Bėkime su Živile Balčiūnaite“. Šiemet renginio iniciatorė tik pasakė atidarymo kalbą, palydėjo bėgikus į trasą, tačiau pati bėgime nedalyvavo, nes prieš kelias dienas persišaldė.

Besiruošiančius "Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite" bėgimui be abejones nudžiugino saulėtas rytas. Nors diena pasitaikė vėjuota, daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko Upės g., pasiryžusių savo jėgas išbandyti įvairiose distancijose: 10, 5 ir 2 km bėgimo bei 5 km šiaurietiško ėjimo. Bėgimo trasa nusidriekė pačiu žaliausiu Vilniaus rajonu - Žvėrynu.

"Mums labai pasisekė, nes šiandien renginį veda Saulenis ir danguje šviečia saulė! - šmaikštavo Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. - Visiems linkiu gero ir sėkmingo bėgimo, tikiu, kad susirinkę čia išsklaidysime Vilniaus nuobodulį. Jūs turite kuo didžiuotis, nes jau stovite prie starto linijos ir jums tikrai geriau nei tiems 7 milijardams, kurie šiandien nebėga."

"Vilniaus 10 km" bėgimo iniciatorei Živilei Balčiūnaitei sušlubavusi sveikata sutrukdė stoti prie starto linijos, tačiau, kaip ir žadėjo, ji į renginį atvyko palaikyti dalyvių. Šiemet ilgų nuotolių bėgikė planuoja dalyvauti Lenkijos ir Indijos pusės maratono bėgimuose.

"Nors pati šiandien ir negaliu bėgti, man džiugu matyti tiek bėgimo entuziastų. Smagu, jog norite sportuoti, siekti išsikeltų tikslų, gerinti jau pasiektus rezultatus. Linkiu jums kuo didžiausios sėkmės ir susitiksime prie šios linijos jau kitais metais," - likus kelioms minutėms iki starto kalbėjo Ž. Balčiūnaitė.

Septintą kartą surengto tarptautinio bėgimo pagrindinėje 10 km distancijoje varžėsi beveik pusė tūkstančio dalyvių. Šios rungties bėgikai turėjo įveikti du trasos ratus. Jau pirmame rate išryškėjo lyderis Marius Diliūnas, kuris ir tapo 10 km rungties nugalėtoju (31 min. 11 sek.). Antrasis atbėgo Justinas Beržanskis (31:54), o trečiasis - Mindaugas Viršilas (32:15).

10 km rungties moterų grupėje greičiausiai finišavo Vaida Žūsinaitė (35:40). Antroji atbėgo Remalda Kergytė (36:04), aplenkusi trečiąja moterų įskaitoje likusią Gytę Norgilienę (38:12).

Trumpesnėje 5 km distancijoje rungėsi beveik 200 bėgikų. Šią rungtį per 16 minučių įveikė ir jos nugalėtoju tapo Paulius Bieliūnas, kuris, beje, tapo ir 2 km distancijos lyderiu. Antrasis finišavo Andrejus Jegorovas (16:41), o trečias - Miroslavas Bloško (16:59).

5 km moterų įskaitoje pirma atbėgo Lina Batulevičiūte (18:54), antra - Gabija Rasiukevičiūtė (20:25), o trečia - Vitalija Papinigytė (21:40).

Trumpiausios 2 km rungties nugalėtojais tapo Paulius Bieliūnas, Augustas Jakubinas ir Aidas Barkauskas. Tarp dailiosios lyties atstovių greičiausios buvo Iveta Dumbliauskaitė, Marta Sudilovskaja ir Evelina Nedveckytė. Šioje rungtyje varžėsi apie 400 dalyvių.

Sveikatos apsaugos ministerija įsteigė ypatingą prizą dviem sportiškiausioms, gausiausią komandą surinkusioms mokykloms. Sportinį inventorių iš ministro V.P. Andriukaičio atsiėmė Vilniaus rajono Pagirių gimnazija ir Žemynos gimnazija.

"Renginys sulaukė gausaus būrio dalyvių ir sirgalių, oras buvo palankus, viskas vyko sėkmingai. Šiemet bėgime dalyvauti panoro dvigubai daugiau žmonių nei pernai - užsiregistravusiųjų skaičius jau perkopė 1000. Iš viso išdalinome net 2500 dalyvių numerių, žinoma, ne visi užsiregistravę atvyko sudalyvauti. Siekiame, kad šis renginys augtų, taptų masiškesnis, o tokie skaičiai tik patvirtina, kad einame teisinga kryptimi", - sakė "Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite" bėgimo organizatorius Evaldas Martinka.

Išskirtinumo renginiui suteikė ir tai, jog bėgimo dalyviai galėjo įsiamžinti šio bėgimo istorijoje, palikdami savo pėdos antspaudą drobėje, kuri vėliau bus eksponuojama lengvosios atletikos manieže Vilniuje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių