Vyriausybė su Vilniaus savivaldybe pradėjo derybas dėl Lukiškių aikštės

Vyriausybė su Vilniaus savivaldybe pradėjo derybas dėl prieš penkerius metus sudarytos Lukiškių aikštės panaudos sutarties keitimo.

Kaip informavo Vyriausybė, penktadienį kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko vadovaujama speciali darbo grupė su savivaldybės atstovais aptarė klausimus, susijusius su Lukiškių aikštės įstatyme numatytu aikštės memorialiniu statusu, taip pat 2015-aisiais sudaryta panaudos sutartimi, pagal kurią aikštė perduota savivaldybei.

„Posėdyje aptarti klausimai dėl įstatymo nuostatų įgyvendinimo, keičiant panaudos sutartį“, – nurodo Vyriausybė.

Kokie konkretūs siūlomi pakeitimai, Vyriausybė nedetalizuoja.

Vilniaus savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis BNS teigė, kad penktadienį komisijos atstovai apie konkrečius pakeitimus neužsiminė ir detales žadėjo pristatyti per kitą posėdį.

„Mums atrodė, kad dabartinė panaudos sutartis užtikrina įstatymo įgyvendinimą, komisija siūlė ją patikslinti. Sutarėme, kad jie pateiks tą sutartį patikslinti, tada mes pasitarsime. Jie įsivaizduoja, kad tikslintų sutarties formuluotes, kadangi dabartinė sutartis yra tipinė, kaip ir visų viešųjų erdvių, kurios perduotos savivaldybės valdymui panaudos teise“, – teigė M. Pakalnis.

Jis patikino, kad apie galimą sutarties nutraukimą su savivaldybės atstovais komisija nekalbėjo.

Darbo grupėje M. Kvietkausko pavaduotoju paskirtas teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, joje taip pat  dirba Vyriausybės kanceliarijos, Kultūros paveldo departamento, Nacionalinės žemės tarnybos, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Lietuvos architektūros meno tarybos atstovai.

Nuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo pradžios vykstančios diskusijos dėl Lukiškių aikštės tvarkymo ir memorialinių akcentų paaštrėjo šią vasarą, kai Vilniaus savivaldybės valdžia birželio pabaigoje nusprendė čia įrengti dirbtinį paplūdimį su gultais, tinklinio aikštele – jis išardytas šią savaitę.

Šios idėjos kritikai teigė, kad projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, kuri yra istoriškai svarbi šalies rezistencinių kovų atminimui, taip pat priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija. Sprendimą pasirinkti paplūdimiui šią vietą kritikavo tiek kai kurie Seimo politikai, tiek ir premjeras bei prezidentas.

Seimas reaguodamas į paplūdimį taip pat priėmė specialų Lukiškių aikštės įstatymą, nustatantį, kad tai yra pagrindinė šalies reprezentacinė aikštė su Vyčio monumentu, erdvė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.NAUJAUSI KOMENTARAI

Atsiduskim

Atsiduskim portretas
30 metu diskusijos

yra

yra portretas
kvaili, labai kvaili ir sprendimas vietoj Vyčio įrengti pliažą. Ar tai buvo daroma už savus? taip už savus mokesčių mokėtojų pinigus ar buvo leidimas mokesčių mokėtojų? žinoma ne? tratinimas reklamai, kad renkantis nepamirštu koki š išrenka? akivaizdu, sutrypti an kas gali paneigti formuluojant užduotis Vyčio komisijos konkurso sąlygas? kas gali paneigti?ir turime rezultatą pamintos vertybės, bet laisvę? kokią ?be laisvės? akibrokštui lėšų tratinimas ženkliai naudingesnis pastoviam pliažui , kad ir prie baltojo tilto įrengimas ir jo pastovį priežiūra, kuo blogai nebus kur už kelis sunkvežimius sumoketi 60t.E ne savų? jada prasideda nusikaltimas teisinėje valstybėje tratinti mokesčių mokėtojų pinigus

Klpd.

Klpd. portretas
argi nebuvo galima rasti vietos Neries paupy?O Vilnelės? Ten laisvos erdvės ir gero vaizdo per akis. Bet ne, Simaškius sugalvojo šlykštų skandalą ir pusnuogių ,,poilsiautojų" provokaciją prieš pastatą kuris iki šiol persunktas žmonių kančia, žudymu ir dejonėmis
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių