Quantcast

Vyriausybė spręs, kas turi atstovauti ginče su Vilniaus savivaldybe

Vyriausybė spręs, kas turėtų jai atstovauti teisminiuose ginčuose dėl Vilniaus savivaldybės jai pateikto beveik 1 mlrd. litų vertės reikalavimo. Ministerijos kol kas nesutaria, kuri jų imtųsi šios misijos.

Ministro pirmininko tarnyba siūlo, kad valstybei teismuose dėl sostinės 938,791 mln. litų dydžio reikalavimo turėtų atstovauti  Finansų ministerijos, Susisiekimo ministerijos ir Ministro pirmininko tarnybos atstovai. Dėl to ministrų kabinetas svarstys pirmadienį pasitarime.Tačiau Finansų ir Susisiekimo ministerijos teigia, jog jų atstovai neturi įgaliojimų atstovauti Vyriausybei, nagrinėjant Vilniaus savivaldybės skundą.

„Finansų ministerija negali prisimti funkcijų, kurių jai nepaveda įstatymai. (...) Finansų ministerijai nėra teisinio pagrindo atstovauti Vyriausybei, nagrinėjant tokio pobūdžio ginčus“, - rašoma ministerijos atsakyme Ministro pirmininko kancleriui.

„Manytume, kad valstybei tinkamai atstovautų Ministro pirmininko tarnyba ir Finansų ministerija“, - rašoma Susisiekimo ministerijos rašte.

Vilniaus apygardos administracinis teismas balandžio 6 dieną nusprendė nagrinėti sostinės savivaldybės reikalavimą dėl negautų pajamų priteisti jai iš valstybės 939 mln. litų.Vilniaus mero Artūro Zuoko teigimu, pagrindinę ieškinio dalį sudaro negautos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lėšos.Iš 939 mln. litų siekiančių nuostolių 542 mln. litų esą susidarė dėl nedidinamos GPM dalies ir „Vyriausybės neveiklumo“, 140 mln. litų negauta dėl nepakankamo savivaldybės funkcijų finansavimo, Finansų ministerijai esą netinkamai planuojant 2009-2011 metų pajamas, o 257 mln. litų - dėl esą be pagrindo savivaldybėms priskirtų funkcijų: kompensavimo už lengvatinį keleivių vežimą.

Sostinės valdžia Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateiktame skunde taip pat reikalauja įpareigoti Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM dalis.

Šiemet, pasak A.Zuoko, į Vilniaus biudžetą patenka tik 40 proc. sostinėje surenkamo GPM.Premjeras Andrius Kubilius savo ruožtu teigia, kad iš valstybės beveik 1 mlrd. litų prisiteisti siekiančios Vilniaus savivaldybės meras A.Zuokas taip siekia nuslėpti savo „nevisiškai tinkamą“ valdymą.NAUJAUSI KOMENTARAI

vladas lukosevicius

vladas lukosevicius portretas
IŠKRYPĖLIS ARTŪRAS ZUOKAS TOLIAU SLEPIA NUSIKALTIMUS PRIEŠ MAŽAMEČIUS VAIKUS , KURIUOS ORGANIZUOJA IR VYKDO VSD IR LRGP KARTU SU VILNIAUS m. VAIKO TEISIŲ APSAUGOS ĮSTAIGA . LRGP PROKURORAI IR E. ŽIOBIENE KIEK DAR TESIS FIZINIS IR PSICHOLOGINIS SMURTAS VILNIAUS m. 2 GLOBOS NAMUOSE ??? ČIA VIEŠINAMI SUNKŪS NUSIKALTIMAI KURIUOS ORGANIZAVO IŠKRYPĖLIS – ŽUDIKAS ALGIRDAS KATKUS , VSD KARTU SU LRG PROKURATŪRA . IŠ ČIA GALIMA ATSISIŪSTI DOKUMENTUS SU NUSIKALTIMŲ IRODYMAIS , BEI GARSO IRAŠUS SUSIJUSIUS SU NUSIKALTIMAIS . ČIA BUS IŠVIEŠINTI IR NUSIKALTIMAI PRIEŠ MAŽAMEČIUS VAIKUS , KURIUOS VYKDĖ IR DENGĖ IŠKRYPĖLIŲ ŠUTVĖ LRGP . Pagooglinkite . VLADAS LUKOŠEVIČIUS - VALSTYBINIAI NUSIKALTIMAI Turiu surinkes virš 10 Gb. irašų su vaikų pasakojimais . Viskas bus išviešinta . DALIS NUSIKALTIMŲ IRODYMŲ PRIEŠ VAIKUS , VIEŠINAMI MANO FACEBOOK SIENOJE .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių