Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė nusprendė, kas jai atstovaus ginče su sostine dėl milijardo

2012-04-23 18:49
Vyriausybė nusprendė, kas jai atstovaus ginče su sostine dėl milijardo
Vyriausybė nusprendė, kas jai atstovaus ginče su sostine dėl milijardo / Gedimino Bartuškos nuotr.

Ministro pirmininko tarnybos suformuota grupė atstovaus Vyriausybės pozicijai teisiniame ginče su Vilniaus savivaldybe dėl beveik 1 mlrd. litų vertės pretenzijų.

Vyriausybėje pirmadienį tartasi, kas bus deleguotas atstovauti valstybei teisme su sostinės valdžia. Sutarta, kad iš Ministro pirmininko tarnybos ir kelių ministerijų atstovų bus suformuota speciali darbo grupė. Įgaliojimai ją sudaryti bus suteikti Ministro pirmininko kancleriui Deividui Matulioniui.

Ministro pirmininko tarnyba koordinuos šios grupės darbą.

Į darbo grupę įeis Finansų ir Susisiekimo ministerijų specialistai.

Šios ministerijos iki šiol teigė, jog jų atstovai neturi įgaliojimų atstovauti Vyriausybei, nagrinėjant Vilniaus savivaldybės skundą. Todėl apsispręsta grupę sudaryti Ministro pirmininko tarnybos vardu.

Darbo grupė atstovaus Vyriausybės pozicijai teismuose dėl sostinės 938,791 mln. litų dydžio reikalavimo valstybei.

Vilniaus apygardos administracinis teismas balandžio 6 dieną nusprendė nagrinėti mero Artūro Zuoko vadovaujamos Vilniaus savivaldybės reikalavimą dėl negautų pajamų priteisti jai iš valstybės beveik milijardą litų.

Pagrindinę ieškinio dalį sudaro negautos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lėšos.

Pasak A.Zuoko, iš 939 mln. litų siekiančių nuostolių 542 mln. litų esą susidarė dėl nedidinamos GPM dalies ir „Vyriausybės neveiklumo“, 140 mln. litų negauta dėl nepakankamo savivaldybės funkcijų finansavimo, Finansų ministerijai esą netinkamai planuojant 2009-2011 metų pajamas, o 257 mln. litų - dėl neva „be pagrindo savivaldybėms priskirtų funkcijų: kompensavimo už lengvatinį keleivių vežimą“. Būtent dėl pastarosios pretenzijos į darbo grupę bus įtraukti Susisiekimo ministerijos atstovai.

Sostinės valdžia Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateiktame skunde taip pat reikalauja įpareigoti Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM dalis. Šiemet į Vilniaus biudžetą patenka tik 40 proc. sostinėje surenkamo GPM.