Quantcast

Vyriausybė Nacionalinio stadiono statyboms Vilniuje prašys ES paramos (papildyta)

  • Teksto dydis:

Vyriausybės strateginiame komitete penktadienį nuspręsta prašyti Europos Sąjungos (ES) paramos tęsti Nacionalinio stadiono statybas Vilniuje.

"Priimtas sprendimas tęsti Nacionalinio stadiono statybą Vilniuje", - po posėdžio žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, stadiono statybai tikimasi ES paramos iš naujos finansinės perspektyvos 2014-2020 metais.

"Kreipimasis (dėl paramos - BNS) jau būtų šių metų gruodžio mėnesį", - sakė premjeras.

Jo teigimu, šiuo metu į stadioną yra investuota per 100 mln. litų.

"Dar manoma, kad infrastruktūrai reikėtų apie 100 mln. litų, ir dar stadiono užbaigimui apie 270 mln. litų", - sakė A.Butkevičius.

Finansų ministras Rimantas Šadžius Vyriausybėje žurnalistams savo ruožtu sakė, kad, optimistiniais vertinimais, stadionas galėtų pradėti veikti iki 2016 metų pabaigos.

"Europa galėtų duoti iki 85 proc. (reikalingos sumos - BNS), bet be susisiekimo infrastruktūros", - teigė ministras.

Likusi dalis, planuojama, būtų finansuojama ir iš valstybės biudžeto, ir privačiomis lėšomis.

Pastatytas stadionas būtų perduotas valdyti Vilniaus savivaldybei. Skaičiuojama, kad jo išlaikymas per metus atsieitų apie 6-8 mln. litų.

Ministras taip pat pažymėjo, kad apklausus įvairias institucijas, išsiaškinta, jog stadionas kaip kompleksas su treniruotėms, švietimui, sporto muziejui skirtomis patalpomis, būtų apkrautas.

"Buvo pamatyta, kad iš tikrųjų realu tą apkrauti ir mes jį galėtume išlaikyti - šitą objektą, bet kaip kompleksinį", - aiškino ministras.

Jo teigimu, dalis lėšų išlaikymui galėtų skirti savivaldybė, kuri ir dabar kelis milijonus litų išleidžia sporto mokykloms, sporto salių nuomai.

"Kad reikės viešojo finansavimo išlaikymui - niekam nekelia abejonių", - sakė ministras.

R.Šadžius įsitikinęs, kad ligšiolines stadiono statybas lydėję skandalai nemažina galimybių gauti ES paramą.

"Istorija Europos Sąjungai visiškai nerūpi - Europos Sąjungai rūpi, kad mes iš tikrųjų panaudome tą, ką turime (...), kad tai būtų naudinga žmonėms bei atitiktų Europos Sąjungos tikslus", - dėstė ministras.

Nacionalinis stadionas Vilniuje suprojektuotas dar 1985 metais, o pradėtas statyti 1987 metais - per ketverius metus buvo sumontuoti tribūnų pamatai ir dalis rėmų, bet po kelerių metų konstrukcijos buvo užkonservuotos.

Vyriausybė 2007 metais projektui jau skyrė 100 mln. litų. Tada statybų darbai pajudėjo, bet 2008 metais dėl lėšų stygiaus jie vėl sustojo.

2007 metais vėl atgaivinus statybą, 2009 metų lapkritį Aukščiausiasis Teismas paskelbė, jog įmonių "Vilniaus kapitalinė statyba" ir "Veikmė" sutartis dėl nacionalinio stadiono Vilniuje statybos buvo pasirašyta neteisėtai ir yra niekinė.

Planuojama, kad stadione galėtų būti 25-30 tūkst. vietų. Šiuo metu Lietuvoje nėra modernaus tarptautinius standartus atitinkančio stadiono, kuriame būtų galima rengti skirtingų sporto šakų varžybas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių