Quantcast

Vyriausybė ieško lėšų pasieniečiams Vilniaus geležinkelio stotyje

Iš Vilniaus į Minską kitą savaitę pradedant kursuoti naujam greitaeigiam traukiniui, Vyriausybė skubiai ieško lėšų papildomiems pasieniečių etatams Vilniaus geležinkelio stotyje.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas prašo Vyriausybės įpareigoti Finansų ministerija dar kartą išnagrinėti galimybes šiemet naujiems etatams rasti 360 tūkst. litų. Dėl to Vyriausybė spręs pasitarime pirmadienį.

Finansų ministerija nurodė, kad galimybių skirti papildomų lėšų nėra, o naujas pareigybes siūlė steigti iš Vidaus reikalų ministerijai jau numatytų lėšų šiems metams. Pastaroji tikina neturinti vidinių rezervų.

2014 metais tam reikėtų 1 mln. litų - šią sumą siūloma numatyti kitų metų valstybės biudžete.

Keleivius iš Minsko Vilniuje vienu metu tikrintų 4 pareigūnai, kurie dirbtų 5 pamainomis visą parą. Anot ministerijos, be papildomų etatų jų tikrinimas truktų gerokai ilgiau. Dabar iš Minsko atvyktantys žmonės tikrinami Kenoje, o Vilniuje tikrinami keleiviai iš kitų šalių.

Kelionė tarp Minsko ir Vilniaus nuo gegužės 26-osios turėtų sutrumpėti pusvalandžiu iki 2 val. 30 minučių, bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ tam už 45 mln. litų įsigijo tris naujus Lenkijoje gamintus dyzelinius traukinius. Skelbta, kad kelionė sutrumpės, optimizavus pasienio ir muitinės kontrolės procedūras.

Nuo pernai gegužės kelionė tarp Minsko ir Vilniaus jau sutrumpėjo beveik viena valanda - nuo 3 val. 50 min. iki 3 valandų. Tikimasi, jog iki 2015 metų elektrifikavus ruožą Molodečno (Baltarusija)–Kena–Naujoji Vilnia, kelionės laikas dar sutrumpėtų - iki 2 valandų.

Maršrutu Vilnius–Minskas kasmet keliauja apie 100 tūkst. keleivių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių