VVT už nedirbtas dienas streikavusiesiems pinigų nemokės, skirs papildomai 30 tūkst. eurų

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) už nedirbtas dienas streikavusiems darbuotojams atlyginimo nemokės, tačiau skirs papildomai 30 tūkst. eurų, ketvirtadienį pranešė savivaldybės įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

Taip jis kalbėjo kalbėjo su profesine sąjunga sutarus dėl pustrečios savaitės trukusio streiko pabaigos. D. Aleknavičius taip pat pabrėžė, kad streiko dienos nebus vertinamos apskaičiuojant sveikatingumo premiją.

„Buvo pasiektas sutarimas ir dėl streiko nutraukimo sąlygų. Jos yra tokios, kad darbuotojams darbo užmokestis už streiko dienas nebus mokamas, tačiau išlaikoma galimybė gauti sveikatingumo premiją: neskaičiuojamos bus streiko dienos, apskaičiuojant sveikatingumo premiją kitais metais“, – žurnalistams Vilniuje sakė VVT generalinis direktorius.

Darius Aleknavičius. / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Taip pat skiriame papildoma 30 tūkst. eurų suma, kuri bus panaudota darbuotojų gerovei“, – pridūrė jis.

Anot D. Aleknavičiaus, ketvirtadienį po pietų bus pradedami atstatyti įprastiniai tvarkaraščiai, visiškai grįžti prie buvusių pilnų maršrutų ketinama nuo penktadienio.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitarimą dėl streiko nutraukimo sąlygų vadino geru kompromisu.

„Net nedrįstu sakyti, kad kompromisas, čia turbūt bendras sutarimas ir bendras geras rezultatas“, – kalbėjo meras.

Savo ruožtu profsąjungos vadovas Algirdas Markevičius teigė, kad dėl šių pinigų panaudojimo dar nėra apsispręsta.

Kolektyvinė sutartis

VVT teigimu, su profsąjunga iš esmės suderėta kolektyvinėje sutartyje įtvirtinti kokybės priemoką su aiškesniais kriterijais, apimančiais punktualumą, saugų eismą, keleivių aptarnavimą, numatyti 3, 8 ir 12 metų stažo priemoką, 10 eurų siekiančią pietų pertraukos kompensaciją.

Taip pat sutarta nustatyti viršvalandžius tik su darbuotojo sutikimu, o dirbant šeštą dieną per savaitę taikyti didesnį – 1,75 tarifo – viršvalandžių apmokėjimą, numatyti stabilią 54 tūkst. eurų paramą profsąjungai, išlaikyti anksčiau suderėtus punktus.

D. Aleknavičiaus teigimu, naujovės sutartyje įmonei kainuos „iki milijono eurų papildomai per metus“. Jis pabrėžė, kad vairuotojams atlyginimai padidinti apie 20 proc. jau nuo lapkričio.

„Tai yra kompromisinis variantas ir šiai dienai turime sutarimą“, – sutarimą komentavo A. Markevičius.

Algirdas Markevičius./ Ž.Gedvilos / BNS nuotr. 

R. Šimašius taip pat pranešė, kad artimiausiu metu VVT ketina atnaujinti troleibusų parką, įsigydama 91 tokią transporto priemonę.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai – „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius streiko metu vežė įprastu grafiku.NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
kai aš dar dirbau darbovietės duodavo pasirašyt sutartis darbdavys garantuoja darbą ,alga ,spec drabužius ir išeigines o tau duoda pasirašyt trijuose lapuose ka tu turi daryt už ka atsakyt ir už ka busi baudžiamas.

EUSSR

EUSSR portretas
Sako, kad atlyginimo dydis užtikrina kokybę. Štai vadovo alga apie 10k, bet daug nepatenkintų keleivių ir dar prie to streikuojantis vairuotojai. Reikia didinti algą vadovui iki 100k.

"aha' ir kitiems niekalams

"aha' ir kitiems niekalams portretas
"Aha" niekalas, algas didėjo vyriausybėje, seimo nariams:gal gauna 5 tūkst. O čia vairuotojai vilniuje 800. nenuostabu kad dirba pagrindinė arti pensijų ir tie kurie tarybiniai laikais gavo butus, nes nuomoti vilniuje už 800 algos yra "misija neįmanoma". Vilniaus saviblada vez vairuotojus iš 3 šalių, kas antras bus nelegalas ir gyvens po 4 viename nuomojamame kambaryje, kaip ir dera vairuotojams ateities transpoto, kuris turės pakeisti taršius privačius automobilius. 30 tūkst. ne tiek ,daug tik 3 vvt viršininko mėn. algos. Gatvių siaurinimui pinigu Vilniaus saviblada rado,bet viešam transportui ne.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių