VU – pirmasis Baltijos šalyse kultūros paveldo objektas, įvertintas HERITY

Vilniaus universiteto (VU) Mažojoje auloje trečiadienį vyks pasaulinio HERITY kultūros paveldo objektų valdymo kokybės sertifikato suteikimo Vilniaus universitetui iškilmės.

Vilniaus universitetas – pirmasis Baltijos šalyse kultūros paveldo objektas, įvertintas pagal pasaulinę kultūros objektų valdymo kokybės vertinimo sistemą HERITY (angl. „heritage“ – „paveldas“ ir „quality“ – „kokybė“).

Patentuota sertifikavimo sistema, skelbiama pranešime spaudai, užtikrins aktyvesnį Vilniaus universiteto ansamblio lankymą ir atkreips dėmesį į jo kultūrinį reikšmingumą.

HERITY pripažinimo sertifikatas suteikiamas trejiems metams.

„Tai metodologija, leidžianti įvardyti, kaip kultūros paveldo objektas yra administruojamas, prižiūrimas, pristatomas lankytojams, o kartu tai lengvai atpažįstama tarptautinė žinia“, – teigė Vilniaus universiteto ansamblį vertinusios komandos vadovas dr. Maurizio Quagliuolo.

HERITY – Italijoje įsikūrusi vienintelė tarptautinė nevyriausybinė kultūros paveldo kokybės valdymo organizacija.

HERITY, rengdama ir diegdama istorinių ir kultūros paveldo objektų vertinimo standartus, aktyviai bendradarbiauja su UNESCO. Šiuo sertifikatu Italijoje pažymėti labiausiai lankomi objektai – tarp jų Panteonas ir Koliziejus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių