Quantcast

VU Botanikos sode vyksta „Piknikas alyvose“: kviečia dalyvauti ekskursijose ir koncertuose

Vilniaus universiteto (VU) botanikos sode Kairėnuose esančiame Alyvų kalne šeštadienį prasidėjo „Piknikas alyvose“, kuris truks visą savaitgalį.

Piknikas rengiamas Kairėnų sodui minint 50-ąsias įkūrimo metines.

Kaip skelbia organizatoriai, gegužės 18–19 dienomis vykstančiame piknike lankytojams bus pristatyta daugiau nei pusė tūkstančio auginamų alyvų, kurių botanikos sodas turi 176 skirtingas rūšis, porūšius ir veisles. Kaip praneša botanikos sodas, tai yra gausiausia ir įvairiausia alyvų kolekcija Lietuvoje bei viena iš didžiausių Baltijos jūros valstybių regione.

Šventinėje programoje lankytojams siūlomos ekskursijos su gidais po Kairėnų sodą bei edukaciniai renginiai su sodo botaninių kolekcijų kuratoriumi Mariumi Rimkevičiumi, Kairėnų sodo istorijai skirtos paskaitos botanikos sodo muziejuje. Taip pat pikniko dalyvių laukia VU Kultūros centro choro „VU Jazz Voices“, universiteto pučiamųjų instrumentų orkestro „Oktava“, Pavilnio bendruomenės moterų choro „Dainų sodai“ ir Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus karių sąjungos vyrų ansamblių koncertai.

„Pikniko alyvose“ lankytojai taip pat galės užsukti į fotografijų parodą „Vilniaus universiteto botanikos sodo 50 metų Kairėnuose“ sodo muziejuje.

Kaip skelbia VU botanikos sodas, alyvų kolekcija sode pradėta sistemingai kaupti dar 1985 metais, 2002 metais ji buvo perkelta į dabartinį sodo Alyvų kalną. Šią kolekciją pradėjo rinkti VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių