Quantcast

VU biblioteka – Vikipedijoje

Nuo šiol visa pagrindinė informacija apie seniausią ir didžiausią akademinę biblioteką Lietuvoje, Vilniaus universiteto biblioteką, yra paskelbta laisvojoje interneto enciklopedijoje Vikipedija.

Vikipedijoje yra skelbiami straipsniai ir apie kitas didžiąsias Lietuvos bibliotekas. Savo puslapius laisvojoje enciklopedijoje turi Martyno Mažvydo biblioteka, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka. Tačiau minėtų bibliotekų Vikipedijos puslapiuose dažniausiai apsiribojama tik pagrindiniais istoriniais faktais.

Vilniaus universiteto biblioteka nusprendė sekti pasaulio didžiųjų bibliotekų, kaip Kongreso biblioteka Vašingtone ar Niujorko viešoji biblioteka, pavyzdžiu ir parengė išsamų puslapį, kuriame yra ne tik pagrindiniai istoriniai faktai, bet ir informacija apie dabartinę veiklą bei ateities planus. 

Vilniaus universiteto bibliotekos puslapyje Vikipedijoje dedama ne tik tekstinė informacija, bet ir nemažai nuotraukų, kuriose užfiksuotos istorinės salės, atnaujintos skaityklos ir būsimos bibliotekos Saulėtekio slėnyje – Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro – pastatų komplekso vizualizacijos. 

„Jaunimui pirmasis ir vienas pagrindinių šaltinių ieškant informacijos yra Vikipedija. Internetinė enciklopedija dažniausiai naudojama kaip pradinis informacijos šaltinis, joje pateikta informacija gali tapti šuoliu gilesniam domėjimuisi. Todėl norėjome, kad visa pagrindinė informacija apie Vilniaus universiteto biblioteką būtų vienoje vietoje – Vikipedijoje“, – sakė Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė ekonomikai ir plėtrai Irena Krivienė.

VU bibliotekos puslapį galima rasti čia.


Šiame straipsnyje: VUvikipedia

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių