VU atveria duris jauniesiems mokslininkams

Nuo šių metų VU Vaikų universitetas plečia savo veiklos ribas ir įsijungia į Vadybos ir psichologijos instituto koordinuojamą Elitinės asmenybės akademijos programą, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis.

Šiame projekte Vilniaus universitetas organizuoja  jaunojo mokslininko paskaitas. Jose 10–12 klasių moksleiviams suteikiama galimybė mokslą pamatyti iš arčiau, pajausti studentiškų paskaitų skonį, patirti sudėtingų dalykų pažinimo džiaugsmą.

Jaunojo mokslininko paskaitose išskirtinis dėmesys bus skiriamas fiziniams, technologiniams ir biomedicinos mokslams. Kodėl būtent šiems? Pastaraisiais metais vis daugiau Lietuvos abiturientų renkasi studijuoti socialinius mokslus. Todėl vis dažniau diskutuojama apie kitų studijų sričių, ypač fizinių ir technologinių mokslų, specialistų trūkumą.

Tiek abiturientų teikiami prioritetai (polinkis į humanitarinius ir socialinius mokslus), tiek priėmimo tendencijos (stojančiųjų konkursiniai balai, stojančiųjų skaičius į atitinkamas studijų sritis ir jų programas) liudija apie mažesnį moksleivių susidomėjimą fiziniais ir technologiniais mokslais. Tačiau šiuo metu prognozuojama, kad, modernėjant visuomenei, mokslui ir šiuolaikinėms technologijoms, jų panaudojimui įvairiose gyvenimo srityse reikės vis daugiau fizinių ir technologinių mokslų specialistų. Todėl Vilniaus universitetas, siekdamas populiarinti šias labai naudingas ir perspektyvias mokslo sritis, prisijungė prie Elitinės asmenybės akademijos programos ir pasiryžo koordinuoti būtent Jaunojo mokslininko modulį.

Projektu siekiama ugdyti jaunimo išsilavinimą, mąstymo konstruktyvumą, emocinį raštingumą, kūrybingumą, motyvaciją mokytis, iniciatyvumą, pagarbą kitiems ir sau, toleranciją, norą tobulėti.

Jaunojo mokslininko paskaitas skaitys, mokslo žiniomis su jaunaisiais mokslininkais dalysis garbūs Vilniaus universiteto dėstytojai. Užsiėmimai vyks tris kartus per mėnesį iki 2011 m. birželio. Užsiregistravę moksleiviai paskaitų klausysis nemokamai. Birželį moksleiviams, lankiusiems tam tikrą skaičių paskaitų, bus įteikti dalyvavimą projekte patvirtinantys pažymėjimai-diplomai.

Vasario mėnesį jaunieji mokslininkai kviečiami į tris paskaitas. Norintieji atvykti į paskaitas turi registruotis, užpildyti privalomą registracijos formą. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių