Quantcast

VTEK: Vilniaus raj. merė įdarbindama dukterėčią supainiojo interesus

Vilniaus rajono merė Marija Rekst to paties rajono administracijos direktore paskirdama savo dukterėčią Liuciną Kotlovską, pažeidė tarnybinę etiką.

Sukėlė nuolatinį konfliktą

Antradienio popietę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Vilniaus rajono savivaldybės merė M.Rekst, kuri sprendė savo dukterėčios L.Kotlovskos įdarbinimo šios savivaldybės administracijos direktore bei tolimesnius jos tarnybos eigos klausimus, sukėlė ir iki šiol kelia nuolatinį interesų konfliktą.

VTEK atstovas Artūras Paliušis dienraščiui teigė, kad M.Rekst turi teisę per mėnesį apskųsti šį sprendimą. Jis taip pat patvirtino, kad šis atvejis ypatingas tuo, kad su adminsitracijos direktorės paskyrimu merė sukėlė ne vienkartinį, bet nuolatinį interesų konfliktą.

„Būna, kai sukeliamas vienkartinis konfliktas, tačiau šiuo atveju konfliktas yra nuolatinis, nes administracijos direktorė yra nors ir netiesiogiai pavaldi merei, tačiau merės sprendimai turi įtakos direktorės darbui. Merės pasirašomi įsakymai dėl komandiruočių, atostogų ir pan. liečia ir administracijos direktorę. Merė turi teisę kreiptis į teismą, tačiau mes dalyvausime procese ir sieksime, kad komisijos sprendimas liktų galioti. Jeigu pirmosios instancijos teismas panaikins sprendimą, kreipsimės į aukštesnės instancijos teismą“, - patikino A.Paliušis.

Vyriausybės atstovas – bejėgis

VTEK taip pat planuoja kreiptis į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje, kad šis imtųsi reikalingų priemonių ir išspręstų nuolatinį interesų konfliktą.

„Yra du būdai. Gali būti pakeisti teisės aktai, kad merės sprendimai neturėtų įtakos administracijos direktoriaus sprendimams. Kitas kelias – arba merė, arba administracijos direktorė, turėtų palikti savo pareigas“, - teigė A.Paliušis.

Vyriausybės atstovo tarnybos Vilniaus apskrityje vyr. patarėjas Justas Eimantas teigė, kol kas negalįs komentuoti šios situacijos, nes jokio kreipimosi iš VTEK nėra gavęs. Vis dėl, pašnekovas teigė, kad vargu ar Vyriausybės atstovas galės paveikti šią situaciją.

„Administracijos direktorė yra politinio pasitikėjimo asmuo, o merė – politikė, tad negalime reikalauti, kad kažkas iš šių asmenų paliktų savo postą. Vis dėlto kol kas nieko konkrečiai negaliu teigti. Kai gausime kreipimąsi, svarstysime, ką galime padaryti“, - teigė J.Eimantas.

Realių sankcijų - nėra

Panašu, kad realių sankcijų ir baudų už etikos pažeidimus M.Rekst nesulauks. Net jeigu jai nepavyks nuginčyti VTEK sprendimo, griežčiausia merės laukianti sankcija – jos arba jos dukterėčios pasitraukimas iš užimamų pareigų.

„Visos galimos sankcijos yra numatytos įstatyme. Valstybės tarnautojas sukėlęs interesų konfliktą, vienerius metus negali būti skatinamas, taip pat baigęs eiti savo pareigas, jis negali jų vėl užimti trejus metus. Tačiau šios nuostatos sunkiai pritaikomos politinio pasitikėjimo pareigūnams“, - teigė A.Paliušis.

Klausimų laukia raštu

Laikinai einanti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir informacijos skyriaus vedėjos pareigas Barbara Kuzinevič teigė, kad kai tik bus paskelbtas VTEK sprendimas merė, į visų suinteresuotų asmenų klausimus atsakys raštu.

Vėliau, jau paskelbus sprendimą, dienraščio žurnalistams buvo atsiųstas atsakymas, kad merė komentarą suteiks tuomet, kai susipažins su dokumento nuorašu.„Vilniaus rajono savivaldybės merė komentarus suteiks po to, kai susipažins su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo nuorašu“, - raštu į klausimą atsakė B.Kuzinevič.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilniaus rajona valdo Kristus

Vilniaus rajona valdo Kristus  portretas
Kažkaip ji apsiskelbė kiek pamenu kad rajoną valdo ar tai dievas ar tai Kristus... Nu tai ir rūpinasi šeima pirmiausia ;-) Negaliu žiūrėt jau TV, skaityt ir internete jau nebesinori, kas toj vargšėj Lietuvėlėj dedas...

jooo

jooo portretas
pritariu 1ajam komentarui...tik kas laukia eiliniu zmoneliu?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių