VTEK panaikino Etikos komisijos sprendimą dėl supainiotų R. Šimašiaus interesų

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai panaikino Vilniaus savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimą dėl supainiotų mero Remigijaus Šimašiaus interesų.

„Nepažeistas įstatymas yra, nepažeistas jo principas vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių dėl jo egzistavimo. Sprendimas buvo vienbalsis“, – BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė.

Tyrimą VTEK atliko suabejojusi, ar sostinės Etikos komisija priimtame sprendime, kuriuo konstatavo pažeidimą, tinkamai taikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

VTEK vertino aplinkybes dėl R. Šimašiaus galimo šališkumo savo dabartinės sutuoktinės Gilmos Teodoros Gylytės ir jos bendrovės „DO architects“ atžvilgiu, šiai dalyvaujant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos skelbiamuose konkursuose.

Tirdama VTEK nenustatė, kad nagrinėtu atveju R. Šimašius, vykdydamas tarnybines mero pareigas, būtų sprendęs klausimus dėl asmenų, kuriuos jis deklaravo savo privačių interesų deklaracijoje.

Savivaldybės Etikos komisija pažeidimų įžvelgė ir konstatavo merą supainiojus interesus, nes 2021 metais „nebuvo visiškai nusišalinęs nuo įtakos darymo aplinkai dėl architektės G. T. G. ir jos įmonių bei vykdomų projektų“.

„Tirdama VTEK nenustatė, kad nagrinėtu atveju R. Šimašius, vykdydamas tarnybines mero pareigas, būtų sprendęs klausimus dėl asmenų, kuriuos jis deklaravo savo privačių interesų deklaracijoje“, – teigė E. Ivanauskaitė.

Pasak jos, Vilniaus Etikos komisijos vertinimas „remiasi prielaidomis ir spėliojimais“.

VTEK pernai jau buvo gavusi prašymą įvertinti, ar Vilniaus miesto meras nesupainiojo interesų deklaracijoje nepateikdamas duomenų apie savo tuometę draugę ir dabartinę sutuoktinę G. T. Gylytę, bet tuomet etikos sargai tyrimo nepradėjo, nes nenustatė duomenų apie jų bendro ūkio vedimą ir kitus įsipareigojimus, kai vyko viešieji pirkimai.

Pernai gruodį jie oficialiai susituokė. Apie santykius su G. T. Gylyte R. Šimašius viešai pranešė pernai vasarą.

R. Šimašius neigia daręs įtaką bendrovės „Do Architects“, kurios viena akcininkių yra jo naujoji gyvenimo draugė G. T. Gylytė, laimėtiems savivaldybės konkursams.

Jis tvirtino, kad dideliems projektams savivaldybėje rengiami architektūros konkursai, jų dalyviai projektus teikia be pavardžių, o komisijoje, kuri atrenka laimėtojus, savivaldybė neturi lemiamo balso.NAUJAUSI KOMENTARAI

Beteisiai paprasti lietuviai

Beteisiai paprasti lietuviai portretas
Kai paskaitai tokius straipsnius, tai net diskutuoti nesinori. Viskas atrodo taip beprasmiška. Šimaišius tapo šventa karve. Tai gal jį į Indiją visiem laikam?

ura ura

ura ura portretas
Balsuoti už žmonos verslo finansavimą iš biudžeto, balsuoti už sugyventinės projektų finansavimą, balsuoti už sugyventinės skyrimą Konstiucinio teismo teisėja – ai ne, čia gi ne jokių interesų ne joks konfliktas!

Tai jis

Tai jis portretas
pastoviai tiesiogini darba visuomeniai, su pe de ras tais sumaiso. Bet pe de ras tai isteisina.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių