Quantcast

VPT tirs Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkursą

  • Teksto dydis:

Viešųjų pirkimų tarnyba tirs daugiau nei 100 mln. litų vertės Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) skelbtą atliekų rūšiavimo fabriko konkursą, BNS informavo VPT direktorius Žydrūnas Plytnikas.

„Nusprendėme, kad tarnyba pareikalaus pirkimo dokumentų ir tikrins pirkimo procedūras“, - BNS sakė Ž.Plytnikas.

Pasak jo, kol kas sunku atsakyti, kada tarnyba pateiks išvadą.

„Kol kas pasakyti, kada bus išvados, dar negaliu, nes ten bus nemažai medžiagos. Tikiuosi, kad per mėnesį-pusantro bus išvada, bet viskas priklausys nuo konkurso apimties“, - sakė VPT vadovas.

Pirmadienį pretenziją dėl konkurso tarnybai pateikė viena dalyvių - inžinerijos bendrovė „Manfula“. Pasak VPT vadovo, antradienį gauta ir kitos jo dalyvės „Prime Capital“ pretenzija.

Trečiadienį VAATC pranešė, kad taip pat kreipėsi į VPT, prašydamas ištirti konkurso procedūras bei nustatyti, ar tiekėjų vertinimas buvo tinkamas. Ž.Plytnikas BNS sakė, kad tarnyba kol kas negavo VAATC rašto: „Galbūt gausime šiandien. (...) Jų raštas esmės nekeičia, bet kuriuo atveju nuspręsta tikrinti“.

Pasak VAATC pranešimo, įmonė, vertindama atliekų rūšiavimo gamyklos konkursą, rėmėsi ekspertų išvadomis. Anot bendrovės, tiekėjų kvalifikaciją vertino trys, o techninę pasiūlymų dalį – du nepriklausomi kvalifikuoti ekspertai.

„Susiklostė tokia situacija, kad tik vienas konkurso dalyvis atitiko visus reikalavimus. Todėl patys kreipėmės į Viešųjų pirkimų tarnybą, kad ši įvertintų situaciją ir pateiktų savo išvadas“, - pranešime teigė VAATC pirkimo komisijos pirmininkas Egidijus Anulis.

Centriniame viešųjų pirkimų portale skelbiama, kad dėl šimtamilijoninės vertės užsakymo konkuravo su koncernu "Icor" susijusi įmonė "Prime Capital", Ispanijos įmonė "Hera Tratesa", bendrovės "Požeminiai darbai", "Energesman", "Groslita", "Manfula" ir "LitCon".

Portalo duomenimis, 6 konkurso dalyvės neatitiko kvalifikacijos arba kitų reikalavimų, todėl vienintelė konkurse likusi pretendentė yra bendrovė "Energesman". Pastaroji yra susijusi su statybos įmone "Vėtrūna" - 19 proc. jos akcijų valdo "Vėtrūnos" valdybos pirmininkas Vytautas Banys.

Premjerui Algirdui Butkevičiui abejonių sukėlė tai, jog „Energesman“, kurios įstatinis kapitalas siekia 10 tūkst. litų, sugebėjo atitikti reikalavimus šimtamilijoninės vertės konkurse.

Vilniaus atliekų rūšiavimo fabriko statybos konkursas paskelbtas pernai liepą. Tuomet minimalūs kvalifikacijos reikalavimai dalyviams sudarė 50 tūkst. tonų atliekų, apdorotų per vienerius metus, tačiau pernai spalį jie buvo padidinti iki 125 tūkst. tonų.

Vilniaus apygardos teismas sausį konstatavo, kad VAATC konkurso sąlygos pakeistos neskaidriai - teismas, išnagrinėjęs "Ecoservice" ieškinį, panaikino VAATC sprendimą sugriežtinti minimalius kvalifikacijos reikalavimus. VAATC sprendimas buvo priimtas po to, kai potencialūs dalyviai įsigijo konkurso dokumentus, o iki pasiūlymų pateikimo pabaigos buvo likusios 2 savaitės.

Skelbta, kad atliekų rūšiavimo gamykla šalia Gariūnų turgavietės turėtų būti pastatyta iki 2014 metų birželio, ji turėtų perdirbti iki 250 tūkst. tonų atliekų. Statybos darbų kaina siekia 119 mln. litų, o eksploatavimo paslaugų kaina per 20 metų - 545,5 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių