Pereiti į pagrindinį turinį

V.Navickas: 50 litų bauda už gėrimą viešoje vietoje - per maža

2009-06-30 16:49
V.Navickas: 50 litų bauda už gėrimą viešoje vietoje - per maža
V.Navickas: 50 litų bauda už gėrimą viešoje vietoje - per maža / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Turinys

Vilniaus savivaldybė nori griežčiau bausti viešose vietose alkoholinius gėrimus vartojančius asmenis.

Anot sostinės mero Viliaus Navicko, šiuo metu taikoma maksimali 50-ties litų bauda - per maža.

„Mes galvojame, kad tokia bauda - mažoka. (...) Turėtų būti kelių šimtų litų bauda", - antradienį per spaudos konferenciją sakė Vilniaus vadovas.

Jo teigimu, jau kreiptasi į Seimą prašant pakeisti Administracinių teisės pažeidimų kodeksą - nustatyti didesnes galimas baudas neleistinose vietose geriantiems asmenims. Taip pat esą prašoma leisti vietoje baudų skirti kitokias drausminančias priemones.

„Kreipėmės į Seimą, kad būtų pakeitimai ir kad tiems, kurie šiukšlina, galėtume skirti, pavyzdžiui, dviejų dienų etikos kursus, viešuosius darbus - tegu tie, kas šiukšlina, eina gatves šluoti ir būtų tikrai geras įspėjamasis prevencinis įrankis", - sakė V.Navickas.

Girtavimas viešose vietose - esą vienas iš dažniausių administracinių teisės pažeidimų Vilniuje. Šiai problemai spręsti jaunimo susibūrimo vietose jau įrenginėjama dešimt mobilių vaizdo kamerų.

Taip pat esą siekiama griežtesnės atsakomybės pastatų savininkams, šiukšlintojams, sulūžusius daiktus laikantiems gatvėse asmenims. Pasak savivaldybės atstovų, skirtos pirmosios 300 litų siekiančios baudos už netvarkingas signalizacijas.

Tačiau, anot mero, savivaldybė nepatenkinta tvarką mieste turinčio užtikrinti Kontrolės poskyrio įgaliojimais.
„Tai problema, kad mūsų tarnyba įgaliojimais apribota - net saugos tarnybos turi teisę sulaikyti ir naudoti specialias priemones, o mūsų Viešosios tvarkos skyrius to negali. Čia yra problema, kreipėmės į visą eilę tarnybų, kad tos teisės būtų išplėstos", - sakė jis.

Pastaruoju metu Vilniaus savivaldybė sugriežtino ir neatsakingai rūkančių asmenų kontrolę - keletui asmenų jau skirtos šimtus litų siekiančios baudos dėl gatvėje numestų nuorūkų.