V.Milėnas: nesuprantu D.Šalugos (papildyta)

Sostinės valdžios užmojai taupyti atleidžiant per 200 savivaldybes darbuotojų kai kuriems iš jų atrodo nesąžiningi. Profsąjungos atstovai tikina, kad darbo vietas išsaugo valdžiai priimtini tarnautojai.

Savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga tikino sulaukęs iš darbuotojų informacijos, kad proteguojami Vilnių valdančiųjų partijų nariai, dirbantys savivaldybėje: konservatoriai, liberalcentristai, socialdemokratai, liberalsąjūdiečiai.

Anot jo, jeigu yra vienodos kvalifikacijos du darbuotojai, bet vienas jų priklauso partijai, pastarasis lieka. Kitus valdžia myli dėl asmeninių simpatijų. Į šią proteguojamųjų kategoriją dažniausiai patenka darbo vietas išsaugojusios moterys. Dar kitus valdžia išspiria už senas asmenines nuoskaudas.

„Yra pažeidimų. Dešimtims žemenės kvalifikacijos žmonių pasiūlyta likti senose darbo vietose, tuo tarpu atleidžiami mažamečius vaikus turintys asmenys. Gal per neapsižiūrėjimą taip nutiko, bet mes dar bandome derėtis su valdžia, spręsti šias problemas ir kartais pavyksta. Jei kai kurie pažeidimai nebus ištaisyti – kreipsimės į teismą“, - sakė D.Šaluga.

Šiandien teismą pasiekę 6 savivaldybės darbuotojų skundai. Pirmos instancijos teismus jau laimėjusios 4 bylos. Daugiausia skundžiamos tarnautojams iki atleidimų skirtos drausminės nuobaudos. Nuo spalio greičiausiai pasipils skundai teismas ir dėl neteisėtų atleidimų.

Kiek tokių bylų galėtų būti D.Šaluga nedrįso spėlioti. Mat jis tikslaus skaičiaus, kiek lapelių išdalinta ir kiek darbuotojų gavę kitus pasiūlymus, nežino. Savivaldybės vadovybė šia informacija su profesine sąjunga nesidalina.

„Administracijos direktorius yra pareiškęs spaudoje, kad visus veiksmus derina su profesine sąjunga. Tai yra melas, nes tų darbo grupės susitikimų nebuvo. Jokia informacija, susijusi su raštiškais darbo pasiūlymais tarnautojams su profesine sąjunga nebuvo derinta. Jie net nesinaudoja mūsų pateikta informacija apie darbuotojų kvalifikaciją. Kodėl tai slepiama nuo mūsų – negaliu pasakyti“, - tikino profesinės sąjungos pirmininkas.

Vytautas Milėnas
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius

Atleidimo lapelius gavę 780-750 darbuotojų ir iš jų 710 lieka savivaldybėje. Dalis jų eis senas pareigas, dalis – naujas. Mat yra dalis tokių, kurie sutinka eiti naujas pareigas, kiti ne – todėl patys išeina iš darbo. Tačiau tie, kuriems buvo pasiūlytos naujos darbo vietos, turi 5 dienas laiko apsispręsti, nori jie to naujo darbo ar ne.

Kurie negavo pasiūlymų – dar yra galimybė jiems įsidarbinti savivaldybės įmonėse ir seniūnijose. Tiek seniūnijų, tiek bendrovių vadovams pasakyta nieko kol kas į darą nepriimti. Į laisvas vietas, kurių yra kelios dešimtys, bus priimami pirmiausia iš savivaldybės atleisti žmonės. Su visais elgiamės taip, kad nebūtų pažeisti jokie įstatymai.

Su profesine sąjunga visada buvo dirbama kartu, buvo principai suderinti. Dabar aš nesuprantu D.Šalugos, kuris paskutiniu metu iššoka ir ima politika užsiiminėti, nori pasirodyti esąs svarbus. Pavyzdžiui, šiandien nei manęs, nei ko nors kito iš administracijos nepakvietė dalyvauti darbuotojų pasitarime su teisininke. Ryte jį mačiau – jis man nieko nesakė.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybėšaluga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių