VMI projektas „Šešėlis - ne išeitis“ sudomino STT (papildyta 16.10 val.)

Pirmadienio rytą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai atliko dokumentų poėmį Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) centrinėje būstinėje Vilniuje ir keletos uždarųjų akcinių bendrovių patalpose.

Piktnaudžiavo tarnybine padėtimi

Dokumentų ir daiktų poėmiai atliko STT Vilniaus valdybos pareigūnai, vykdydami ikiteisminį tyrimą, kuriame VMI darbuotojai įtariami piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir netinkamai atlikę savo pareigas, vykdant viešuosius pirkimus.

Ar šiame ikiteisminiame tyrime kam nors jau pareikšti įtarimai STT direktorius Žimantas Pacevičius neatskleidžia. „Dar anksti kalbėti, žmonės tik pradėjo savo darbą“, - sakė jis.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

VMI žada bendradarbiauti

Po tyrimui reikalingų dokumentų ir daiktų poėmio VMI, tarnybinį patikrinimą savo ruožtu pradėjo ir pati inspekcija. VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas išplatintame pranešime spaudai teigė, kad inspekcija bendradarbiaus su prokurorais bei STT ir pateks visą reikalingą informaciją.

Jo teigimu, pirkimus dėl kurių kilo įtarimai atliko inspekcijos Viešųjų pirkimų komisija, gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos prie Vyriausybės pritarimą.

„Praėjusiais metais VMI pati kreipėsi į STT, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo kontrolieriaus įstaigą, praydama ištirti kai kurių pareigūnų veiklą. Sieksime, kad kuo greičiau būtų atsakyta į visus iškilusius klausimus, užtikrinant skaidrią mūsų institucijos veiklą, kuriai buvo mestas šešėlis, atleidus susikompromitavusius bei pasitikėjimą praradusius aukštus pareigūnus “, - rašoma pranešime.

VMI atstovas spaudai Darius Buta nenorėjo detalizuoti, ar pernykštis inspekcijos kreipimąsis į tarnybas yra kaip  nors susijęs su STT pradėtu tyrimu.

„Negalime tvirtai sieti praėjusių metų VMI kreipimosi ir dabar atliekamo tyrimo“, - sakė jis. Paprašytas konkretizuoti, ar tarp žmonių dėl kurių inspekcija tada kreipėsi buvo ir asmuo, dabar įtariamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi, D.Buta atsakė: „tuo metu institucijos atsakė, kad jokių pažeidimų nenustatyta“.

Vienas iš pareigūnų, dėl kurių veiklos skaidrumo buvo kreiptąsi į STT, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją bei Seimo kontrolieriaus įstaigą, yra kovo 19 dieną iš darbo atleistas VMI viršininko pavaduotojas Saulius Trečekauskas. Jis įtartas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus bei pasinaudojęs savo tarnybine padėtimi padėjęs praturtėti žmonai.

Užkliuvo socialinis projektas

Neoficialiais duomenimis, atliekamas tyrimas yra susijęs su VMI viešaisiais pirkimais, su praėjusiais metais VMI vykdytu socialinės reklamos projektu "Šešėlis - ne išeitis. Sprendimo ieškokime kartu". Už per televizijas transliuotą reklamą, kurioje darbuotojai buvo raginami neimti atlyginimų vokeliuose, mokėti mokesčius, skatinami pranešti apie įmonėse padarytus pažeidimus, VMI sumokėjo beveik 1,4 mln. litų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Reklamos klipą, VMI užsakymu, gamino UAB „VRS grupė“, o klipą platino UAB „Publicum“.

Šiuo projektu sausį buvo susidomėję ir keturių valdančiųjų frakcijų Seime atstovai. Jie raštu kreipėsi į į Finansų ministeriją prašydami išsklaidyti kilusias abejones dėl projekto skaidrumo.

Atsakymas buvo gana keistas - Finansų ministerija pritarė socialinės reklamos panaudojimo pagrįstumui, nors tuo pačiu suabejojo, ar šios reklamos efektas buvo adekvatus investicijoms.

„Aš iki šiol nemanau, kad transliuoti tokio pobūdžio klipus per televiziją yra pats geriausias ir efektyviausias būdas kovoti su šešėline ekonomika. Reikia pinigus skirti realiai su šiuo reiškiniu kovojančioms institucijoms, reikia visiems sakyti, kad tokie ir tokie sulaikyti mokantys atlyginimus „vokeliuose“. Gal tai padėtų. O dabar. Koks darbdavys pažiūrėjęs reklamą per televiziją, susimąstys, oi aš elgiuosi blogai?“, - reklamos neefektyvumu dar ir dabar yra įsitikinęs konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma.


Šiame straipsnyje: STTVMIIM188659752

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių