Quantcast

V.Martikonis: Brunono gatvė - įžeidimas Lietuvos gynėjams

Sostinės savivaldybės taryba dar šį mėnesį gali priimti sprendimą vieną iš Senamiesčio gatvių pakrikštyti Šv. Brunono Bonifaco vardu. Tačiau, kai kurių Vilniaus politikų manymu,  prieš tūkstantį metų Lietuvoje nužudytas ir taip mūsų šalies vardą į istoriją įrašęs vienuolis nenusipelnė tokios garbės. Štai Vilniaus vicemeras Vidmantas Martikonis teigia, kad taip įamžindama Brunoną Lietuva spjautų sau į veidą.

Pagal sostinės savivaldybės tarybai teikiamą projektą, Brunono gatvės vardas tektų šiuo metu bevardei gatvelei šalia Kalnų parko, besiribojančiai su T.Kosciuškos gatve. Sprendimas gali būti priimtas jau liepos 15 d., paskutiniame tarybos posėdyje prieš vasaros atostogas.

Tačiau sprendimas tikrai nebus vienbalsis. Vilniaus miesto mero pavaduotojas V.Martikonis, siekiantis vieną sostinės gatvių pavadinti Brunonui galvą nukirtusio kunigaikščio Zabedeno vardu, žodžių į vatą nevynioja. Jo manymu, Brunonas mūsų šaliai „nusipelnė“ tiek pat, kiek, pvz., Josifas Stalinas.

„Brunonas yra kaip plėšikas, kaip svetimos kultūros ir ideologijos nešėjas. Tai buvo kryžiuotis, kurio kolegos, anūkai ir pan. paskui degino Lietuvos kraštą. Galėtume tada ir Stalino vardu vadinti, - „Vilniaus dienai“ pyktį liejo V.Martikonis. - Galbūt tokie palyginimai radikalūs, bet kitaip dėmesio neatkreipsi - iš esmės gi tas pats.“

Pasak jo, jeigu Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga Brunonui teks gatvė Vilniaus centre, tai bus „įžeidimas mūsų protėviams ir mūsų krašto gynėjams“. Esą jeigu kažkas labai nori Brunono gatvės, tai galima padaryti po pusmečio, bet ne dabar, švenčiant istorinę sukaktį.

Plačiau apie Brunono gatvės peripetijas skaitykite ketvirtadienio dienraštyje „Vilniaus diena“.


Šiame straipsnyje: brunonaszabedenas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių