Quantcast

V.Kudirkos aikštėje - apgultis norinčių nemokamai pasimatuoti cholesterolio kiekį

Prevencinė cholesterolio matavimo akcija sulaukė didžiulio susidomėjimo. Organizatoriai apgailestauja, kad nespėjo išmatuoti jo visiems, tačiau džiaugiasi atkreipę visuomenės dėmesį.

Nuo vidurdienio sostinės V.Kudirkos aikštėje prie medikų palapinės išsirikiavo eilės – norinčių pasimatuoti cholesterolio kiekį atsirado kur kas daugiau nei tikėjosi organizatoriai. Planavę pamatuoti cholesterolį šimtui žmonių, kitiems jie turėjo pasakyti, kad bandytų važiuoti vakare į tokią pačią akciją prie prekybos centro „Akropolis”.

„Mūsų pagrindinis tikslas buvo ne visiems norintiems išmatuoti cholesterolio kiekį, o atkreipti dėmesį į šią problemą. Lietuvoje situacija labai prasta – širdies kraujagyslių ligos yra kas antros mirties priežastis. Dar daugiau, aterosklerozė, kuri tokias ligas sukelia, labai klastinga – nėra jokių perspėjančių simptomų. Pirmas jos pasireiškimas - miokardoinfarktas, insultas arba mirtis. Šia liga serga vis daugiau ir vis jaunesnių žmonių“, - pasakojo farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ Lietuva kardiologinių projektų vadovas Giedrius Stankevičius.

Pasak G.Stankevičiaus, tik trečdalį cholesterolio kiekio nulemia žmogaus mityba, du trečdaliai susiję su paveldimumu, todėl žmogus turi nuolat tikrintis, kad laiku spėtų pradėti vartoti vaistus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių