Virtualus Miesto kontrolierius asmenybės neatskleidžia

„Raudonas autobusiukas jūsų laukia Vingrių stotelėje. Kryptis – stotis“, - internete praneša Miesto kontrolierius. Tas pats, kuris šeštadienį miestiečiams siūlė sudalyvauti visuomeninėje akcijoje. Jos dalyviais galėjo tapti visuomeniniu transportu besinaudojantys keleiviai. „Įlipę į troleibusą ar autobusą pasižymėkite bilietėlį, o išlipdami stotelėje jį perleiskite kitam keleiviui. Dovanodami bilietą, neužmirškite padovanoti ir šypsenos“, - ragino Miesto kontrolierius.

Kiek žmonių atsiliepė į jo kvietimą ir dalyvavo akcijoje, suskaičiuoti sunku. Tačiau Miesto kontrolierius nenuleidžia rankų ir glaustą informaciją apie miesto transportą pateikia kiekvieną darbo dieną per Kontrolieriaus čiulbėjimo tarnybą  (galimybė gauti žinias sms nemokamai tiesiai į mobilųjį telefoną – red. past.)

Asmenybė – po 9 užraktais

Miesto kontrolierius visada budrus. Jis operatyviai, netgi iš įvykio vietos, praneša apie nukritusį troleibuso ūsą arba vienoje ar kitoje gatvėje susidarius spūstis.

Apie miesto transporto sistemą pasakodamas noriai, savo asmenybę Miesto kontrolierius kruopščiai saugo, o savo projektą vadina maža paslaptimi.

„Virtualiu kontrolieriumi dirbu nuo 2008 metų gruodžio. Prieš tai daug metų buvau kitoje barikadų pusėje ir naudojausi visuomeninio transporto lengvatomis, kartais už žioplumą gaudavau baudas, bei pasyviai stebėdavau visuomeninio transporto problemas. Man pačiam 24 metai“, - tiek apie save interneto dienoraščio eziukasvilniuje.lt autoriui pasipasakoja Miesto kontrolierius.

Rašo, iš kur papuola

Paklaustas, kodėl rašo į twitterį, jis paaiškino: „twitter‘io atsiradimas buvo viena iš priežasčių, paskatinusių mane veikti. Rašymas glaustai (140 simbolių) ir iš kur papuola, (kartais pranešu iš įvykio vietos, pvz.: „P.Cvirkos st. Jūsų laukia „raudonas“ autobusiukas“) man yra priimtiniausia saviraiškos forma. Žinoma, internetinių dienoraščių skaitytojams būtų įdomu skaityti ir kontrolieriaus tinklaraštį. Deja, šis įprotis man neprigijo, nors įdomių temų ir problemų apie ką rašyti tikrai atsirastų.“

Twitteris – tai internete smarkiai išpopuliarėjęs įrankis, skirtas transliuoti trumpas (140 simbolių) žinutes. Pradinė idėja – pranešti draugams, ką veikiu. Tačiau dėl lanksčios ir be galo paprastos sistemos ši tarnyba dabar taikoma labai plačiai: nuo bendravimo su draugais iki didelių įmonių komunikacijos.

Būdas surasti vieniems kitus

Internete atsiranda vis daugiau iniciatyvų pagelbėti skubančiam ir nuolat užsiėmusiam miesto gyventojui. Pavyzdžiui, kovoti su miesto užterštumu ir piko metu besidriekiančiomis jo spūstimis siūlo internetinė svetainė vaziuojam.lt.

Tai tinklalapis, kuriame vairuotojai gali užregistruoti kasdienį savo maršrutą, tarkime, „darbas-namai“. Toje pačioje svetainėje savo duomenis palikti gali ir asmeninių transporto priemonių neturintys miestiečiai. Kontaktai padės surasti vieniems kitus. Jei susitarsite, abi pusės liks patenkintos. Vairuotojas sutaupys kelionės išlaidų, jei susiderėsite, kad jas dalinsitės. Keleiviai išloš komfortiškas sąlygas ir kompaniją.

Svetainėje vaziuojam.lt sukurta sistema skirta ne tik vietiniam susisiekimui, bet ir tarpmiestinėms kelionės, pavyzdžiui, „Vilnius-Kaunas“.


Šiame straipsnyje: miesto kontrolierius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių