Virš Vilniaus Lukiškių aikštės pakilo muilo burbulai

Pirmadienį vakare virš Lukiškių aikštės pakibo muilo burbulai. Jau ketvirtą kartą organizuojama akcija „Burbuliatorius“ sulaukia vis daugiau entuziastų tiek sostinėje, tiek kituose šalies miestuse.

Kas antrą pirmadienį vykstantis renginys, anot vieno iš organizatorių Juliaus Narkūno, gimė stebint teigiamas praeivių reakcijas į leidžiamus burbulus. Tuomet buvo nuspręsta atgaivinti nepelnytai užmirštą miesto erdvę ir burbulų idėją išplėsti. „Nusprendėm daryti masiškesnį renginį ir užmirštą miesto aikštę – Lukiškių aikštę – paversti emocine erdve, užburbuliuoti ją“, - neslėpdamas šypsenos pasakojo jis.

Vaikystę primenanti žaisminga veikla, pasak idėjos autorės Jekaterinos Lavrinec, organizuojama ne kiekvieną savaitę, siekiant išlaikyti šventinę nuotaiką ir vengiant rutinos pojūčio. „Pirmadienis yra sunki diena, todėl nusprendėm padaryti jį kuo lengvesnį“, - sakė organizatorė.

Anot J. Lavrinec, „Burbuliatorius“ apėmęs jau šešis Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį ir Alytų.

„Renginys yra paralelinis: jis vyksta tą pačią dieną ir tuo pačiu laiku visuose miestuose“, - pasakojo ji ir prasitarė, jog burbulų idėja susidomėjo net Londonas, tačiau prie šios savaitės renginio prisijungti dar nespėjo.

Į Lukiškių aikštę pūsti burbulų žmonės rinkosi sparčiai. Susėdę ant žolės ar pasišokinėdami, naudodami tradicinę burbulų pūtimo techniką ar ieškodami naujų, originalesnių būdų, renginio dalyviai traukė pavienius praeivius pasižvalgyti ar prisijungti. Netrukus žmonės susibūrė aplink organizatorius, demonstravusius, kaip naudojant dvi lazdeles ir virvę į orą paleisti milžiniškus muilo burbulus. Kiekvieną didesnį minia sutikdavo susižavėjimo šūksniais, o vaikai, sėdėdami tėvams ant pečių, tiesdavo į viršų delnus ir mėgindavo prisiliesti prie sklandančio organizatorių kūrinio.
 
Dalyvis Lukas, nepraleidęs nė vieno „Burbuliatoriaus“, sakė čia ateinantis dėl gerų emocijų ir ypatingos auros. Apgailestaudamas, jog renginys ne savaitinis, Lukas neslėpė vilties, kad ši tradicija eis iš kartos į kartą.

Dalyvė Viktorija tikino, jog ši veikla miesto erdvėje „užkabina“: iš pradžių atėjusi pūsti burbulų tradicine technika, dabar ji džiaugėsi turėdama „visą burbulų faktorių“.

Organizatorius J. Narkūnas sakė, jog ilgainiui burbulų pūtimas kas antrą pirmadienį turėtų tapti miestelėnų tradicija. Jis taip pat tvirtino paneigęs stereotipą, jog lietuviai šalti ir verčiau iš tolo stebi, nei dalyvauja patys. „Užtenka parodyti nedidelę iniciatyvą, ir žmonės noriai, kūrybingai prisideda prie akcijos“, - sakė J. Narkūnas, pabrėždamas, jog kiekvieną kartą prisijungia vis daugiau dalyvių.

„Burbuliatorius“ Lukiškių aikštėje, pasak organizatorių, ir toliau vyks kas antrą pirmadienį 18.30 val., kol tam bus tinkamas oras. Jie taip pat sakė svarstantys apie naujas akcijos vietas Vilniuje, todėl ateityje galima tikėtis ir daugiau „užburbuliuotų“ miesto erdvių.


Šiame straipsnyje: muilo burbulai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių