Quantcast

Vingio parke įvyko pirmasis šiaurietiško ėjimo žygis

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke šimtus šiaurietiško ėjimo entuziastų subūrė pirmasis šiaurietiško ėjimo žygis.

Jo tikslas – populiarinti fizinį aktyvumą kaip geriausią sveikatos stiprinimo ir laisvalaikio praleidimo būdą, paskatinti vilniečius ir miesto svečius užsiimti šiaurietišku ėjimu ir suburti šią sporto šaką jau praktikuojančius.

Žygeiviams Vingio parke buvo parengta paženklinta 5 km. trasa, o žygį vedė šiaurietiško ėjimo instruktoriai. Renginio organizatorius džiugina, kad šiaurietiško ėjimo entuziastų gretos kasmet plečiasi. Ir ne senolių, nors neretai manoma, kad „lazdų sportas“ skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems būtina „sutepti“ sąnarius. Žygeivių būry – ne vienas jaunuolis, šeimos, vaikai. Šiaurietiško ėjimo instruktoriai sako, kad šis sportas priverčia dirbti 90 procentus kūno raumenų, gerina širdies darbą ir yra puiki alternatyva tiems, kurie bėgimas – kančia.

Neturintys šiaurietiško ėjimo lazdų prieš žygį galėjo jas išsinuomoti. O nespėjusieji jame sudalyvauti šiaurietiško ėjimo malonumą kviečiami atrasti nemokamuose užsiėmimuose, kurie vyks pirmadieniais ir trečiadieniais 18.30 val. prie Vingio parko estrados. Jiems vadovaus  šiaurietiškojo vaikščiojimo instruktorė Liliana Radzevičienė.

Apie šiaurietišką ėjimą

Šiaurietiškas ėjimas – tai ėjimas, atsispiriant lazdomis. Kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse.

Užsienyje pirmieji šiaurietiško vaikščiojimo klubai entuziastus pradėjo burti dar apie 1930-uosius. Po septyniasdešimt metų netradicinė sporto šaka pradeda populiarėti ir Lietuvoje.

Dabar Suomijoje su lazdomis vaikšto apie 500 000 žmonių, t.y. maždaug kas dešimtas suomis.

Šiaurietiškas ėjimas ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu.

Ėjimas, atsispiriant lazdomis, įdarbina daugiau nei 90 proc. viso kūno raumenų, tačiau neapsunkina nugaros ir sąnarių.

Ši sporto šaka gerina medžiagų apykaitą – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų, (vaikščiojant be lazdų - 280 kal/val.) bei 20-40 proc. daugiau energijos, negu paprastai einant.

Šiaurietiškas ėjimas yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo, Parkinsono ir Alzheimerio ligas, osteoporozę. Kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai taikomas ir sporte.

Pagrindinė šiaurietiško vaikščiojimo taisyklė – žengiant kaire koja, į priekį statyti dešinėje rankoje laikomą lazdą ir atvirkščiai.

Lazdos turi būti tinkamai parinktos pagal ūgį. Pavyzdžiui, jeigu jūsų ūgis – 1,75 metro, tai bus reikalingos apie 1,20 metro ilgio lazdos.

Lazdos kainuoja nuo 100 litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių