Vilnius skiepija kontaktiniu būdu dirbančius žurnalistus, SAM tam nepritaria

Vilniaus savivaldybė prioriteto tvarka skiepija visus kontaktiniu būdu dirbančius žurnalistus, juos priskirdama visuomenei svarbias funkcijas atliekančių profesijų kategorijai, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žurnalistų prie šių profesijų nepriskiria.

Kaip BNS nurodė Vilniaus miesto savivaldybė, žurnalistai sostinėje skiepijami remiantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriame tarp prioritetinių grupių išskiriami ir visuomenei svarbią funkciją atliekančių profesijų atstovai. Pavyzdžiui, policininkai, ugniagesiai ar žvalgybos pareigūnai.

Šiame prioritete taip pat nurodyta, kad skiepijami gali būti ir „kiti gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas, išskyrus bendrąsias, vykdantys darbuotojai, kontaktuojantys su kitais asmenimis, kai funkcijų negalima vykdyti nuotoliniu būdu“.

Anot sostinės mero atstovo spaudai Karolio Vaitkevičiaus, būtent ši punkto dalis sudaro galimybes skiepyti ir žurnalistus.

„Vyriausybės nutarime „Dėl Gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų sąrašo patvirtinimo“ išskiriama tokia funkcija kaip visuomenės apie situaciją šalyje informavimas“, – BNS teigė K. Vaitkevičius.

Mero atstovas pabrėžė, kad savivaldybė „skiepijimo procese preciziškai laikosi SAM nustatytos tvarkos ir prioritetų sąrašo“.

Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija su tokiu išaiškinimu nesutinka ir pabrėžia, kad nors visuomenės informavimas ir minimas konkrečiame Vyriausybės nutarime, gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų įgyvendinimas „atskleidžiamas per valstybines mobilizacines užduotis“.

Jos nurodytos kitame Vyriausybės nutarime, „Dėl valstybinių mobilizacinių užduočių valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms skyrimo“.

„Už jų įgyvendinimą atsakingos tam tikros valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos. Tiesioginių mobilizacinių užduočių žurnalistams nėra numatyta. (...) Kaip atskira grupė žurnalistai nėra įtraukti į vakcinacijos prioritetinių grupių sąrašą“, – BNS informavo ministerija.

SAM teigimu, žurnalistai šiuo metu gali būti vakcinuojami pagal prioritetinių grupių sąraše nurodytus rizikos veiksnius (amžių, lėtines ligas), taip pat kaip didelių subjektų darbuotojai.

Vis dėlto ministerijos antradienį išplatintame laiške savivaldybėms, kurį gavo ir BNS, tam tikros galimybės daliai žurnalistų pagal prioritetų sąrašą pasiskiepyti numatomos, nors „bendrai vertinant nepriklauso gyvybiškai svarbioms funkcijoms“.

„Žurnalistai prisideda prie valstybines mobilizacines užduočių tiek, kiek tai numatyta minėtų institucijų ir įstaigų mobilizacijos planuose. Savivaldybių administracijos savo planuose yra nusimačiusios/įsitraukusios žurnalistus, tačiau tikrai ne visus“, – nurodoma ministerijos laiške.

Ministerija BNS neatsakė, kaip vertina savivaldybės veiksmus, ar dėl to ketinama imtis kokių nors priemonių.

Savo ruožtu Elektrėnuose viešinti premjerė Ingrida Šimonytė, paklausta, ar neplanuojama į prioritetų sąrašą įtraukti ir žurnalistų, sakė, kad „ateiname į tą stadiją, kada klausimas, kuri profesija yra geresnė už kitą profesiją, nebėra toks svarbus ir nebus toks svarbus“.

„Gerai būtų, kad tokių diskusijų nebūtų. Tiesą sakant, visi darbai yra svarbūs ir visi darbai yra garbingi, tai manyčiau, kad jau artimiausiu metu skiepijimo prioritetai toliau judės pirmyn pagal amžių“, – penktadienį sakė politikė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

juokdariams

juokdariams portretas
...smagu vėl girdėti, jog nauja valdžia kaip ir nemažai buvusiųjų naujai iškeptų valdžių po 1990 m - "pilypai iš kanapių" ir nesuvokia, nenutuokia, kas yra 4 valdžia, neįsisąmonina, kokią galią turi žurnalistai ir ypač tie, kurie nėra iš anksto nupirkti ir užsakyti bet kurioje savivaldybėje ar centrinės valdžios institucijoje, tad sėkmės toliau rūšiuojant profesijas, tik paskui nevirkaukit, kad kažkur kažkas nufilmavo iš apačios ar nufotografavo nepalankioje šviesoje ar parašė realius biografijos faktus ir įkėlė nuotrauką, kur kokio itin "įtakingo" verslininko ar politiko, prokuroro ar mediko duktė - baisi kaip karas ir norisi nuo jos lėkti tolyn kaip nuo maro - nespėjo fotošopint, suprantat gi... o kur dar ministro bet kurio nuėmimas iš posto žaibo greičiu ir visa kita... oi, užuojauta, gaila klaidžiojančiųjų eilinį kartą, užuojauta eilinei trumpalaikei ir pačiai save pasmerkusia valdžiai, labai nesveika susipykti su žurnalistais, dabar jau ir per vėlu klaidas taisyt, pasišiukšlinot
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių