Vilnius pamažu virsta viena didele lauko kavine: jau išduoti 270 leidimų

 • Teksto dydis:

Vilnius ištesėjo pažadą ir šią vasarą, panašu, tikrai virs viena didele lauko kavine – leidimai jau išduoti 270 lauko kavinių, informavo Vilniaus savivaldybė.

Dar apie 100 kavinių juos gaus artimiausiu metu, kai tik bus nubraižyti geidžiamiausių veiklai Vilniaus vietų planai staliukams. Taip pat numatytos ir zonos centre maisto furgonėliams, kuriose jie galės prekiauti savo gaminamais patiekalais.

Vilniaus miesto savivaldybę per keletą dienų nuo idėjos paskelbimo užplūdo šimtai kavinių prašymų – dalis jų norėjo praplėsti esamą teritoriją lauke, dalis atrado galimybę įkurti staliukus ten, kur jų niekada nebuvo, o dar kiti paprašė pakoreguoti eismą senamiestyje tam, kad galėtų tęsti maitinimo veiklą, kuomet veikti viduje dėl karantino vis dar negalima.

„Dėkojame verslui už kantrybę – užtrukome keletą dienų ilgiau, nei planavome, kadangi prašymų srautas buvo didžiulis. Tačiau rezultatas, tikiuosi, bus įspūdingas ir visiems vilniečiams, kurie jau atrado arba dar tik atras pietus ar vakarienes lauke, ir verslams, kuriems tai sukurs galimybę užsidirbti sunkiausiu periodu. Viskas dėl to, kad Vilnius ir toliau išliktų gyvas ir žavingas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat nusprendė, kad maisto furgonėliai, norintys prekiauti centrinėje miesto dalyje, gali rinktis vieną iš šių jiems skiriamų zonų: Naujamiesčio įkalnėje nuo Pylimo gatvės (Kalinausko, Naugarduko gatvėse), aplink Lukiškių aikštę ir gretimose gatvelėse, palei Nerį – Olimpiečių, Žvejų, Upės gatvėse, Tymo turguje O. Šimaitės gatvėje (tarp Aukštaičių ir Maironio gatvių, kasdien, išskyrus ketvirtadienius), taip pat Stoties rajone šerdyje – prie Geležinkelio ir Autobusų stočių, Pylimo gatvės gale nuo Halės turgaus iki Geležinkelio gatvės, bei Vingio parke ties įvažiavimais nuo Geležinio Vilko g. ir Čiurlionio g. Furgonėliai gali sustoti tik transportui stovėjimui leistinose vietose, jei jos mokamos –  rinkliava jiems galioja. Senamiestyje maisto furgonėliai prekiauti negalės.

Dėkojame verslui už kantrybę – užtrukome keletą dienų ilgiau, nei planavome, kadangi prašymų srautas buvo didžiulis. Tačiau rezultatas, tikiuosi, bus įspūdingas.

Daugiausiai pageidavimų iš lauko kavinių sulaukta dėl Vokiečių ir Vilniaus gatvių, todėl šiuo metu jų padalinimą braižo architektai, tačiau lauko kavinės jau kviečiamos pradėti veiklą. „Jeigu esate parašę prašymą mums, ir esate pasiruošę pradėti veiklą Vokiečių ar Vilniaus gatvėje, sugebate draugiškai susitarti su kaimyninėmis kavinėmis – pradėkite veiklą, leidimai su tiksliais plotais atkeliaus netrukus, vėliau pagal juos pasikoreguosite staliukų išdėstymą. Žinau, kad verslui svarbi kiekviena diena, todėl – pirmyn“, –  teigė Vilniaus meras.

Vilniaus miesto savivaldybė laisvės lauko kavinėms idėją paskelbė reaguodama į karantino sąlygas, pagal kurias restoranai, kavinės ir barai klientus gali aptarnauti tik lauke. Ši idėja populiarumo sulaukė ne tik Lietuvoje – daugybė užsienio miestų jau seka arba ketina sekti Vilniaus pavyzdžiu. Vilnius šiandien taip pat paskelbė, kad kitą savaitę pėstiesiems ir lauko kavinėms bus atiduotos keturios senamiesčio gatvės.NAUJAUSI KOMENTARAI

panaikint kavines

panaikint kavines portretas
Kodėl nesiskaitoma su gyventojais? Juk yra kas senamiestyje gyvena dešimtmečiais, ir priversti bėgti į kitus rajonus, o ir parduot nėra taip lengva, buvę prestižiniai butai yra nuvertėję, nes grįžę po darbų žmonės nori ilsėtis, o ne klausitys trankios muzikos, girtų dainuškų, blėvyzgų, žvengo ir kaip girti aiškinasi santykius. Nakti baisu, kad neapgadintų automobilio (ryte radau įlenktą kapotą ir subraižytą priekinį stiklą ir batų pėdsakus ant automobilio), baisu važiuoti pro neadekvačius kavinių lankytojus, nes pasitaiko kad atsistoja prieš automobilį ir žiūri stiklinėm akim, o tu nieko negali padaryt ar pasakyt, nes nežinai kas šaus girtam į galvą. Centre visiškai nereikia tiek kavinių, o ypač despot (ex switch) pastoviai buvo kviečiama policija, labai dažnai muštynės būdavo, matyt dėl to ir pavadinimą pakeitė, nes per daug buvo skundu.

rrr

rrr portretas
pazeidzìamos lt pazeidziamos pilieciu teises i laisve! lauko kaviniu lankytojams kaukiu nereikia,o pestiesiams reikia, pestieji nusikalteliai kad jiems kaukes reikalingos?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių