Quantcast

Vilnius nušvis mėlynai ir geltonai: kviečia į Ukrainos palaikymo renginius

  • Teksto dydis:

Minint Rusijos vykdomo karo Ukrainoje metines, vasario 24 d, penktadienį, įvairios organizacijos kviečia į Ukrainos ir ukrainiečių palaikymo akcijas ir renginius. Vilniaus miesto savivaldybė taip pat skatina susitelkti, padėti, aukoti ir dar kartą susivienyti iki pergalės.

Metinių renginių šūkis „Tegu Laisvė šviečia. Tegu Laisvė skamba“ – jį įkūnys mėlyna ir geltona spalvomis apšviesti Vilniaus tiltai ir Trijų kryžių kalnas bei solidarumo su Ukraina akcija-koncertas „Laisvė šviečia: RADAROM!“.

Renginių programa:

Kiekvieną pirmadienį visuomenininko Arkadijaus Vinokuro organizuojamas „Pirmadienio mitingas“ šįkart vyks vasario 24 d. nuo 16.30 val. Į jau 45 kartą rengiamą mitingą atvyks NATO šalių ir Ukrainos ambasadoriai, valstybės vadovai bei visuomenininkai. Katedros aikštėje taip pat vyks NATO valstybių ambasadorių flashmobas „Slava Ukraini“.

16 val. nuo Taraso Ševčenkos paminklo (Arklių g. 26) pajudės eisena su 50 metrų ilgio Ukrainos ir Lietuvos vėliavomis, kurias lydės ukrainiečių folkloro grupė „Namysto“. Eisenos dalyviai žygiuos Visų Šventųjų, Arklių, Didžiąja ir Pilies gatvėmis iki Katedros aikštės.

17.30 val. eisena bus tęsiama nuo Katedros aikštės iki Nepriklausomybės aikštės prie Seimo.

18.30 val. prie Seimo vyks solidarumo su Ukraina akcija-koncertas „Laisvė šviečia: RADAROM!“. Į renginį, kuriame pasirodys ir ukrainiečiams palaikymą išreikš garsiausi Lietuvos atlikėjai, gyventojai kviečiami atsinešti Lietuvos ir Ukrainos vėliavas, žvakių ir žibintuvėlių. Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/2GxjZqC9T.

19.30 val. Opera Social House (J. Lelevelio g. 4) vyks nemokamas paramos koncertas „Slava Ukraini. Susivienykim dar kartą!“. Per jį dalyviai bus raginami aukoti Ukrainos paramos fondams. Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/3uhSAFCqk.

Visą vasario 24 d. vyks speciali LRT transliacija, todėl negalintys atvykti į paramos akcijas, kviečiami renginius stebėti prie televizijos ekranų.

Ukrainos palaikymo renginių metu bus eismo ribojimų

Eisenos nuo T. Ševčenkos paminklo (Arklių g. 26) iki Katedros aikštės metu, nuo 16 iki 17 val. bus trumpalaikių automobilių eismo stabdymų Visu Šventųjų, Arklių, Didžiojoje ir Pilies gatvėse bei prie pėsčiųjų perėjų Šventaragio ir Barboros Radvilaitės gatvėse.

Eisenos nuo Katedros iki Nepriklausomybės aikštės metu, nuo 17.30 iki 18.30 val. bus trumpalaikių automobilių eismo stabdymų Gedimino prospekte ir Gedimino prospekto sankryžose su besiribojančiomis gatvėmis.

Ukrainos palaikymo koncerto Nepriklausomybės aikštėje metu, nuo 17.30 iki 21 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Gedimino prospekto atkarpoje tarp J. Tumo-Vaižganto ir A. Goštauto gatvių bei Gynėjų gatvės atkarpoje nuo Gedimino prospekto iki A. Tumėno gatvės.

Dėl minėtų renginių galimi Gedimino prospektą kertančių ir T. Vrublevskio bei Šventaragio gatvėmis važiuojančio viešojo transporto maršrutų nukrypimai nuo numatytų eismo tvarkaraščių. Vėlavimai galimi 1G, 3G, 10, 11, 22, 33, 53, 73, 88 ir 89 maršrutų autobusų ir 2, 3, 4, 6, 10, 12, 17, 20 maršrutų troleibusų bei į Vilniaus knygų mugę kursuojančių autobusų maršrutuose.

Vairuotojams rekomenduojama rinktis alternatyvius maršrutus, o viešojo transporto keleiviai prašomi planuotis keliones su laiko atsarga.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojekaro metinėsrenginiairenginiai Vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių