Pereiti į pagrindinį turinį

Vilnius jungties su oro uostu statybai prašo 43 mln. litų ES paramos

2013-05-27 16:58
Vilnius jungties su oro uostu statybai prašo 43 mln. litų ES paramos
Vilnius jungties su oro uostu statybai prašo 43 mln. litų ES paramos / Š. Mažeikos/ BFL nuotr.
Turinys

Vilniaus miesto savivaldybė jungties nuo Žirnių gatvės iki Vilniaus oro uosto, įrengiant viadukus ir nutiesiant gatves, statyboms prašo 43,057 mln. litų Europos Sąjungos paramos.

Savivaldybė nurodo, kad parama reikalinga, nes oro uosto keleivių srautai 2012 metais siekė 1,756 mln., o 2025 metais išaugs iki 3,159 mln. asmenų, rašoma portale esparama.lt.

53 mln. litų vertės statybų sutartį su Vilniaus savivaldybe kovo pabaigoje pasirašė Lenkijos geležinkelių ir kelių infrastruktūros koncerno „Trakcja“ grupei priklausanti didžiausia Baltijos šalyse kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“.

„Trakcja“ per Varšuvos vertybinių popierių biržą pranešė, kad statybos darbai turi būti baigti iki liepos 1 dienos.

Jungtis yra svarbi tarptautinio IXB transporto koridoriaus dalis, be to, šalia jos statomas „Ikea“ prekybos centras.

Įgyvendinant projektą, Žirnių gatvėje bus pastatyta dviejų lygių sankryža su jungiamaisiais keliais, gatvė tarp viaduko ir Tyzenhauzų gatvės, taip pat rekonstruotos A.Gustaičio ir Tyzenhauzų gatvių atkarpos. Bendras tiltų ir gatvių ilgis - apie 3,4 kilometro.

Tikimasi, jog tai Vilniuje leis pagerinti susisiekimą tarp miesto ir oro uosto. Šiuo metu oro uostą su miestu jungia tik Dariaus ir Girėno bei F.Vaitkaus gatvės, kur didelis eismo intensyvumas.