Vilnius gali likti be šviesoforų

Sostinės šviesoforus, greičio matuoklius ir kelio ženklus prižiūrinčios bendrovės „Urbico“ kantrybės taurė perpildyta. 1,7 mln. litų skolos iš Vilniaus miesto savivaldybės neatgaunanti bendrovė skelbia ultimatumą: arba miestas padengia skolą, arba „Urbico“ išjungs visus miesto šviesoforus ir greičio matuoklius. Vilniaus valdžia skuba atlikti finansines operacijas.

Kantrybė laikosi ant plauko

Vilniaus savivaldybė už „Urbico“ teikiamas paslaugas nemokėjo nuo praėjusių metų rugsėjo. Iki gruodžio susidarė 1,7 mln. litų skola. Sausio mėnesio skolų „Urbico“ dar neskaičiavo.

Chaoso Vilniaus gatvėje išsigandęs savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas bent dalį pinigų žadėjo pervesti dar ketvirtadienį. Tačiau penktadienio vidurdienį „Urbico“ generalinis direktorius Paulius Arštikys niūriai konstatavo – į bendrovės sąskaitą iš Vilniaus savivaldybės neįkrito nė centas.

Ant plono plauko besilaikanti bendrovės kantrybė esą turėtų trūkti penktadienį popiet: 16 val. „Urbico“ vadovybė šaukia susirinkimą.

„Bus svarstoma, kaip elgtis tokioje krizinėje situacijoje, kai mums nesumokama už atliktus darbus. Į savivaldybę kreipėmės ne kartą. Laiškas savivaldybei (su įspėjimu dėl šviesoforų atjungimo – red.past.) – vienas iš tų mėginimų priminti apie skolą“ - aiškino „Urbico“ atstovas spaudai Sigitas Baltuška.

Šantažas problemų neišspręs

Portalo kalbintas G.Paluckas patikino, kad šiuo metu kaip tik atliekamos visos procedūros pinigams „Urbico“ pervesti. Žadama, kad iki penktadienio vakaro bendrovės sąskaita pasipildys 1 mln. litų.

„Likusią skolą padengsime priklausomai nuo pinigų srautų iš mūsų finansinių šaltinių. Galbūt likutį pervesime kitą savaitę“, - sakė G.Paluckas.

Jis atkreipė dėmesį, kad „Urbico“ ultimatumai išjungti šviesoforus ir greičio matuoklius atrodo nerimtai. „Bendrovė negali reikšti tokių ultimatumų, nes ne ji šviesoforams elektros tiekimą įjungia, ne ji ir išjungtų. Suprantu, kad jiems dabar gyvenimas ne saldus, tačiau mūsų situacija irgi komplikuota. Tačiau šantažas sukelti mieste chaosą problemų iš esmės neišspręs“, - kalbėjo G.Paluckas.

Jis patikino, kad daugiau ultimatumų iš kitų savivaldybei vienokias ar kitokias paslaugas teikiančių bendrovių ar įstaigų miesto valdžia nėra gavusi. Jeigu būtų išjungti šviesoforai, dėl neveikiančių šviesoforų avarijas patyrę vairuotojai galėtų kreiptis į teismus ir reikalauti atlyginti žalą.


Šiame straipsnyje: šviesoforasurbico

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių