Quantcast

Vilnius didina kompensaciją kietajam kurui, įtraukė ir papildomą kuro rūšį

  • Teksto dydis:

Artėjant šildymo sezono pradžiai, sostinė ieško papildomų būdų, kaip sumažinti būsimas šildymo sąskaitas nepasiturintiems gyventojams – nustatytos didesnės kompensuojamo kietojo kuro sumos. Kartu pasirūpinta ir patogesne prašymų kompensacijai pateikimo tvarka.

Kaip informuoja savivaldybė, kompensacija bus skiriama ne tik malkoms, akmens angliai, durpių briketams ar suskystintoms dujoms iš balionų, bet ir medžio granulėms įsigyti. Pakeitus šiuo metu galiojančią tvarką, prašymą būsto šildymo ir vandens kompensacijoms ar socialinei pašalpai gauti vilniečiai galės teikti dar vienu būdu – telefonu automatinio vedlio (įrašytų žingsnių) pagalba. Tai ypač aktualu, prašymų srautui nuo metų pradžios išaugus tris kartus – šia paslauga galės pasinaudoti vilniečiai, kurie anksčiau jau buvo kreipęsi dėl socialinės paramos gavimo, įskaitant išmoką vaikui, vienkartinę paramą ir kt. 

„Kylančios kietojo kuro kainos gyventojams kelia nerimą dėl artėjančio šildymo sezono. Didesnė vidutinė kompensuojama kietojo kuro kaina sunkiau besiverčiantiems gyventojams leis sušvelninti finansinę naštą šaltuoju periodu“, – sako Vilniaus savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus vedėja Ieva Paberžienė.

Didesnė vidutinė kompensuojama kietojo kuro kaina sunkiau besiverčiantiems gyventojams leis sušvelninti finansinę naštą šaltuoju periodu.

Tarybos sprendimu patvirtintos naujos kompensuojamos kuro rūšių kainos: mišrioms skaldytoms malkoms – 160,73 Eur/ kub. m (buvo 44 Eur/kub. m), akmens angliai – 0,46 Eur/kg (buvo 0,16 Eur / kg), durpių briketams – 0,27 Eur/kg (buvo 0,09 Eur/kg), suskystintoms dujoms iš balionų – 1,62 Eur/kg (buvo 1,00 Eur/kg), medžio granulėms – 0,57 Eur/kg).

Pasak I. Paberžienės, galimybės prašymą teikti elektroniniu būdu neturintys gyventojai tai padaryti galės savarankiškai. Paskambinęs telefonu 870035545, gyventojas turės save autentifikuoti įvesdamas keturis paskutinius asmens kodo skaičius ir pasirinkti socialinės paramos rūšį. Paslaugos užsakymo atveju besikreipiantysis gaus garsinį patvirtinimą ir papildomai bus informuotas trumpąja žinute arba automatiniu skambučiu (jei naudojasi priemone, į kurią nėra galimybės išsiųsti SMS). Savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus specialistas ne vėliau kaip per mėnesį informuos  apie priimtą sprendimą skirti socialinę paramą. Taip pat gyventojas informaciją gaus ir el. paštu ar paštu.

Šia paslauga vilniečiai galės pasinaudoti bet kuriuo paros ir savaitės metu. Prireikus papildomų duomenų, Socialinių išmokų skyriaus specialistai susisieks su gyventoju.

Priklausančias kompensacijas bus galima gauti atgaline tvarka, t. y. už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijų. Pavyzdžiui, jeigu kreipsis 2023-iųjų balandį,  kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022-ųjų spalio, lapkričio, gruodžio, sausio, vasario ir kovo mėnesius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių