Quantcast

Vilnius 2015 metais tikisi tapti Europos jaunimo sostine

Sostinės savivaldybės politikai tikisi, kad jau 2015 metais Vilnius taps Europos jaunimo sostine. To bus siekiama jaunimo programoms padidinus finansavimą, galbūt kuriant atvirą savivaldybės jaunimo centrą.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Edvardas Trusevičius savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad netrukus Europos jaunimo forumui pristatys Vilniaus kandidatūrą. Jei pasiseks, miestas dar kartą atsidurs Europos miestų dėmesio centre.

„Manau, kad Vilnius tikrai galėtų tapti Europos jaunimo sostine, paraišką dėl to ketiname netrukus teikti. Jei padidinsime dėmesį jaunimo problemų sprendimui, manau, kad jau 2015 metais galėtume to pasiekti“, - kalbėjo politikas.

Jis taip pat užsiminė apie galimybę sukurti pačiai savivaldybei priklausantį atvirą jaunimo centrą. Tiesa, kol kas tai tik jaunimo reikalais besirūpinančių  politikų svajonė, kurios reikalingumas bus patvirtintas arba paneigtas atlikus analizę.

E.Trusevičius mano, kad šiam projektui būtų galima gauti ir Europos Sąjungos paramos lėšų.

„Jei paskubėtume ir parengtume projektą, galėtume spėti įšokti į tokiems projektams skirtą ES paramos skirstymo traukinį“, - sakė E.Trusevičius.

Savivaldybė netrukus pradės priiminėti jaunimo organizacijų paraiškas gauti finansavimą įvairiems projektams organizuoti. Šį kartą sutartys su paramos gavėjais bus pasirašomos ir trejiems metams, tad kai kurie projektai galės būti tęstiniai.


Šiame straipsnyje: VilniusJaunimo sostinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių