Quantcast

Vilniuje vyks Ramiojo vandenyno/Azijos šalių virtuvių dienos

Birželio 1–2 dienomis pirmą kartą Vilniaus Rotušės aikštėje vyks Ramiojo vandenyno/Azijos šalių virtuvių dienos.

„Džiaugiamės, kad tradiciniais tapę, Europos didžiausiuose miestuose vykstantys festivaliai, populiarinantys Azijos šalių virtuvių kultūrą, turės analogą Lietuvoje. Festivalyje dalyvaujanti Indija, Japonija, JAV, Kinija, Korėja, Tailandas – tai šalys, kurių virtuvę galės išbandyti vilniečiai. Dėkoju šių šalių ambasadoms, palaikiusioms mūsų idėją ir padėjusioms ją realizuoti, taip pat Vilniaus restoranams, sutikusiems atstovauti šioms šalims ir  gaminti jų maistą“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.  

Išskirtinai į šį renginį kviečiami kulinarijos virtuozai iš Tolimųjų rytų, kurie pristatys autentiškus nacionalinius patiekalus, pademonstruos šimtmečius siekiančias jų gaminimo tradicijas. Atskirai rengiamoje paskaitoje bus pristatomi pasaulyje sparčiai populiarėjančio suši sudėtingi gamybos būdai.

Specialiai Rotušės aikštėje bus sukonstruotas ringas, kuriame vyks Muay Thay meistrų iš Kopenhagos ir Vilniaus pasirodymai. Juos papildys jogos ir Tai Chi užsiėmimai bei rytų kovos menų: Kobudo, Aikido, Wing-Tsun, Kungu Fu, su samurajų filosofija siejamo Kendo, Karate, Vietnamo Niat-Nam ir korėjietiško „Taekwondo“ parodomosios programos.

Taip pat šventės metu čia vyks gyvo garso ir įvairių stilių muzikos koncertai, tradiciniai korėjiečių, tajų ir indų klasikiniai šokiai, kūno tapyba su chna dažais bei kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus atskleidžiamos origami, nuotaikų lėlių, batikos ir šilkinių kaklaraiščių kūrimo paslaptys.

Nekomercinių filmų žiūrovai galės pasimėgauti nemokamomis azijietiško kino peržiūromis po atviru dangumi, kurias papildys kino teatre „Pasaka“ visą savaitgalį vykstanti Ramiojo vandenyno / Azijos šalių virtuvių dienoms skirta kino filmų programa.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių