Quantcast

Vilniuje vyks Lietuvos mokytojų suvažiavimas

Šeštadienį Vilniuje rengiamas Lietuvos mokytojų suvažiavimas, į kurį pakviesti ne tik profesinėms sąjungoms priklausantys pedagogai, bet ir neasocijuoti šios profesijos atstovai.

„Mokytojai yra pasinėrę į gilią neviltį, kad geriau nebus, kad nieko negalima pakeisti, norime pažadinti iš to nusivylimo, norime, kad pasakyti, jog reikia žinoti savo teises ir mokėti apsiginti“, - BNS sakė viena iš suvažiavimo rengėjų, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė.

Anot jos, susirinkti mokytojus verčia ir esą ne tuo keliu pasukusi švietimo reforma.

„Nebenorime ir nebegalime taikstytis su Lietuvos švietimo žlugdymu. Reforma nuėjo ne tuo keliu“, - teigė J.Voloskevičienė.

Suvažiavimo delegatai, kurių turėtų būti apie 550, aptars Lietuvos švietimo situaciją ir ieškos būdų jai pagerinti. Vadovaujantis pedagogų siūlymais, bus priimtos rezoliucijos dėl švietimo sistemos finansavimo, ikimokyklinio, neformaliojo, bendrojo ugdymo ir įteiktos šalies švietimą kuruojančiomis institucijomis.

Pasak J.Voloskevičienės, tai trečiasis mokytojų suvažiavimas po Nepriklausomybės atkūrimo. Tokie suvažiavimai vyko 2007 ir 2008 metais. Surengiant trečiąjį suvažiavimą tikimasi atgaivinti tokių renginių tradiciją, gyvavusią nuo 1905 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių