Quantcast

Vilniuje viešintis Italijos diplomatijos vadovas: Su Rusija turime būti strateginiai partneriai

NATO su Rusija yra ir turi būti strateginiai partneriai, tačiau kalbantis su Maskva nevalia peržengti „raudonų linijų“. Tai pirmadienį pareiškė Vilniaus universitete paskaitą skaitęs Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini.

Išdėstęs Italijos požiūrį įvairiais NATO klausimais, apie Gruzijos ir Ukrainos narystės Aljanse perspektyvas ministras kalbėjo itin atsargiai. Kelis kartus pakartojęs, kad visoms į Aljansą pretenduojančioms valstybėms turėtų būti keliami vienodi reikalavimai, F.Frattini leido suprasti, kar artimiausiu metu tikėtis šių šalių narystės Aljanse neverta.

„NATO durys turi būti atviros visiems, tačiau negalime taikyti dvigubų standartų. Visoms į narystę Aljanse pretenduojančioms valstybės reikalavimai turi būti vienodi. Šalys turi atitikti keliamus reikalavimus, nereikia šio proceso (NATO plėtros - red.past.) spartinti“, - apie Gruzijos ir Ukrainos galimybes greitu laiku tapti NATO narėmis kalbėjo ministras.

Kartu jis nurodė, kad su Maskva Aljansas yra ir turi būti strateginiais partneriais. Pasak Italijos diplomatijos vadovo, Rusija yra strateginė Aljanso partnerė kovoje su piratavimu, terorizmu, taip pat sprendžiant Afganistano reikalus.

Dėstydamas Italijos viziją apie siektinus NATO santykius Maskva, ministras pabrėžė, kad Aljansui nedera peržengti „raudonų linijų“. F.Frattini leido suprasti, kad Aljansas laiko Abchaziją ir Pietų Osetiją Gruzijos dalimis ir nurodė, kad jokios teritorijos negali būti keičiamos jėga. Kartu jis tikino, kad jokia trečioji šalis Aljanso plėtros klausimais negali turėti veto teisės.

 


Šiame straipsnyje: FrattiniRusijaNATONATO plėtra

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių