Vilniuje veiks du viruso testavimo punktai: įspėja – vykti savarankiškai negalima

Ketvirtadienį vidurdienį Vilniuje oficialiai pradeda veikti du mobilieji koronaviruso testavimo punktai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Juose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

Vienas punktas įkurtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais verslo centrą „Technopolis“.

Būtina registruotis numeriu 1808

Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą.

Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Punkte reikia atidžiai sekti nurodymus

Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma  tepinėlio paėmimo procedūra.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, todėl čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. 

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.  

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Veiks dešimtyje savivaldybių

Vilniuje Vienas punktas įkurtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais verslo centrą „Technopolis“.

Kaune punktas įkurtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A).

Klaipėdoje mobilus punktas įrengtas aikštelėje prie „Švyturio“ arenos (Dubysos g. 10).

Šiauliuose punktas veiks aikštelėje prie Šiaulių arenos (Jablonskio g. 16)

Panevėžyje patikros vyks aikštelėje prie „Cido“ arenos (Parko g. 12)

Alytuje mėginiai bus imami Kultūros centro aikštelėje (Pramonės g. 1B)

Marijampolėje punktas veiks šalia futbolo maniežo (Kauno g. 125)

Utenoje patikrinimus vykdyti numatyta „Utenio“ stadiono aikštelėje (Užpalių g. 100)

Tauragėje mėginiai bus imami aikštelėje šalia Raudono kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2)

Telšiuose patikrinimai vyks aikštelėje tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio.

Apie tai, kada šie punktai pradės veikti, atskirai praneš Sveikatos apsaugos ministerija.


Šiame straipsnyje: koronavirusasviruso testaitestavimo punktaiCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių