Vilniuje varžėsi greičiausi ratų ridentojai (papildyta)

Vienose šalyse vyksta mobiliojo ryšio telefonų mėtymo varžybos, kitose - sūrio ridenimo, o ir lietuviai - nepėsti naujų sporto šakų kūrėjai. Štai sostinėje penktadienį vilniečiai ir keletas kauniečių varžėsi rato ridenimo varžybose.

Keliasdešimt varžybų dalyvių rideno ratą nuo Liepkalnio kalno. Na, tiksliau - kelios dešimtys žmonių it pamišę vijosi vieną ratą, riedantį nuokalnėn. Nors prieš pat varžybas šiek tiek palijo, nei vienas paskui savo laimės ratą lėkęs „lenktyninkas" traumos nepatyrė. Ratų ridentojai varžėsi dėl įspūdingo prizo - naujų ratų komplekto savo automobiliui.

Laimė šypsosi naujokams, ir tai pirmosiose Lietuvos ratų ridenimo varžybose dar kartą pasitvirtino. Mat lenktynes laimėjęs Danielius Stasiulis, 21-erių vaikinas, tik šiemet baigęs ekonomikos studijas Rygoje, dar neturi automobilio. Lyg tyčia, pirmojo automobilio raktelius greičiausias rato ridentojas atsiims šeštadienį, kitą dieną po varžybų. Pirmąjį automobilį, tiesa, ne naują, D.Stasiuliui studijų baigimo proga dovanos jo tėvas.

Paprašytas nurodyti savo sėkmės paslaptį, varžybų nugalėtojas pareiškė, kad likimas jam galbūt nusiįypsojo todėl, kad jis pats nepabijojo sušalti ir prieš pat varžybas nutarė nusiauti kelnes ir paskui savo ratą bėgti su šortais.

Beje, varžybų organizatoriai mano, kad D.Stasiulis galėtų pratenduoti ir į pasaulio rekordą šimto metrų distancijoje. „Tai buvo tikrai trumpiausias ir vienas įspūdingiausių renginių, kokius teko matyti. Pats bėgimas truko vos kelias sekundes - peržiūrėję vaizdo medžiagą matėme, kad nugalėtojas maždaug 100 metrų atlėkė per 7,9 sekundes ir net aplenkė ratą“, - sakė renginio sumanytojas, AB „Ragutis“ generalinis direktorius Vytautas Meištas.

Žinoma, norint varžytis su greičiausiais pasaulio bėgikais ir pakartoti neįtikėtiną 7,9 sekundės rezultatą, D.Stasiuliui turėtų būti sudarytos ypatingos sąlygos: bėgimas nuo kalno ir ratas, kurį reikėtų vytis.

Dalyvių amžiaus vidurkis - 26 metai. Ratą vytis turėjo ir vienas 62 metų vyriškis, tačiau jis į lenktynes neatvyko.

Vienas iš varžybų organizatorių nepasikuklino nufilmuoti netradicines lenktynes, bėgdamas paskui jų dalyvius. Gyvus įspūdžius galite pamatyti žemiau pateiktame video siužete.


Šiame straipsnyje: rato ridenimo varžybos

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių